Skocz do zawartości

Jaki filtr jest najcichszy :)


Rekomendowane odpowiedzi

witam

rozgladams ie za jakims filtrem do akwa okolo 150l jeszcze nei wiem czy wewnetrzny czy zewnetrzny ale przede wszytskim ma byc jak najcichszy bo akwa bedzie blisko mojej glowy w czasie snu :P w sklepie oczywiscie mowia ze kubly sa w zasadzie nieslyszalne ale wiadomo ze jak facet ma sprzedac filtr wew za 50zł a zew za 250 to powie wsyztskc o chce uslyszec dlatego wolalbym poznac wasze opinie oparte na waszych doswiadczeniach :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Zewnętrzny Aqua silent 2 kubełek z możliwością zrobienia kaskady, chodzi tak cichutko że czasem sprawdzam czy pracuje i bardzo dobra wydajność,powiem że zastanawiałem się długo nad filtrami i stwierdziłem że niema co przepłacać.Wydaję mi się że do twojego 150L akwarium powinien tez być wydajny u mnie jest przykręcony troszkę.

na allegro możesz go kupić już za 148 zł

http://allegro.pl/item648100773_filtr_z ... t_2w1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie każdy kubełek jest cichy jakby nie patrzył, ten filtr nie posiada regulacji przepływu a to się czasem przyda żeby nie robić wirówki :)

 

Edit:

 

Dodam jeszcze że tylko dwa koszyki :)

 

mod: proszę o edytowanie postów, pisanie jeden pod drugim jest sprzeczne z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Zewnętrzny Aqua silent 2 kubełek z możliwością zrobienia kaskady, chodzi tak cichutko że czasem sprawdzam czy pracuje i bardzo dobra wydajność,powiem że zastanawiałem się długo nad filtrami i stwierdziłem że niema co przepłacać.Wydaję mi się że do twojego 150L akwarium powinien tez być wydajny u mnie jest przykręcony troszkę.

na allegro możesz go kupić już za 148 zł

http://allegro.pl/item648100773_filtr_z ... t_2w1.html

a ten filtr ile ma koszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Zewnętrzny Aqua silent 2 kubełek z możliwością zrobienia kaskady, chodzi tak cichutko że czasem sprawdzam czy pracuje i bardzo dobra wydajność,powiem że zastanawiałem się długo nad filtrami i stwierdziłem że niema co przepłacać.Wydaję mi się że do twojego 150L akwarium powinien tez być wydajny u mnie jest przykręcony troszkę.

na allegro możesz go kupić już za 148 zł

http://allegro.pl/item648100773_filtr_z ... t_2w1.html

a ten filtr ile ma koszy?

w aukcji napisane bardzo dokładnie, że 2...

 

PS. W kubłach tej serii końcówka oznacza ile jest koszy filtracyjnych. Tj. 502 - 2 kosze 503 - 3 kosze, 303 też 3 kosze tylko wyższa wydajność, 304 - 4 kosze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna chyab bede skazany na kubel bo moja mama jest po prostu chora :D wiecie co mi dzisaj powiedziala? ze slyszy z drugiego pokoju jak spi filtr ktory chodzi w moim kotniku mimo ze mam go moze ze 2 metry od glowy jak nie spie to ja go nie slysze :P postawila mi warunek jesli chce kolejne akwa to musi byc takie jak by go nie bylo :P ah ci starzy ludzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz filtr zewnętrzny, mówię ci. Kubeł to kubeł.

Jeżeli nie dasz rady go kupić, bo ci się np. nie zmieści, to ja mam wewnętrzny Fluval 3plus w 112L <----> on jest do max 150L.

Ale tobie proponuję Fuval 4plus, bo jak się trochę zapcha 3plus to może być za słaba filtracja.

Fluvale posiadają płynną regulację przepływu i nakładkę na wylot z zaworkiem do bąbelków. Jak będziesz chciał bąbelki, to już SŁYCHAĆ :!: wydobywanie się ich z filtra. Deszczownica zainstalowana pod wodą rozwiązała by ten problem, ale nie ma oryginalnej Fluvala do tego modelu.

 

Ja namawiam cie "rękami i nogami" kupuj zewnętrzny.

Również rozglądam się za zewnętrznym, jednak nie mogę podjąć decyzji. Coraz bardziej skłaniam się ku Eheim`owi PRO i zakładaniu do niego wkładów/ wypełnień JBLa.

 

Wczoraj wyparzyłem kubeł SERA SERA FIL BIOACTIVE 130 + UV, ciekawa propozycja ale NIKT nic nie wie bliżej o tym filtrze.

W twoim przypadku adekwatnym filtrem do litrażu byłby: SERA FIL BIOACTIVE 250 + UV cena około 520 pln.

 

POzdr. Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzny Aqua silent 2 ma trzy kosze ,nie wiem może facet się pomylił w opisie ,ja mam taki i ma trzy kosze :)hipcio_stg.

Filtr jest cichy i nie żałuje zakupu ma trzy lata gwarancji, ja swój kupowałem w sklepie może nawet to lepiej bo zawsze wiem gdzie go zareklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...