Skocz do zawartości

Obsada 200l


gacusakwa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Mam zbiornik - 200l 100x40x50

 

Rośliny - Nie będę wymieniał bo jest ich bardzo dużo całe akwarium. Piach/ Żwirek 1 duży korzeń 2 małe kokosy itp.

 

Rybki - Około 35 neon innesa , 6 kirysków spiżowych , 3 glonojady 1 duży 2 małe i dużo helenek  

 

Testy robiłem z płu roku temu a wodę podmieniam 1/4 na 3/4 tygodnie. Środki używam Carbo, Macio Green i Classic + kulki torfowe.  

 

I planuje dokupić jakieś rybki tylko nie wiem jakie myślałem nad małymi skalarami lub jakieś kiryski inna odmiana może ktoś coś doradzi bo jak się patrzy na akwarium to same rośliny i neony. 

 
Z góry dzięki za porady. :mrgreen:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek podaj nam parametry wody - tylko w oparciu o nie można coś zaproponować. Podmianę powinno się robić w ilości około 25%-30% raz w tygodniu, a nie raz na 4 tygodnie.

Dla kirysków piach to absolutny wymóg.

 

[...]3 glonojady 1 duży 2 małe[...]

Jeżeli mowa o gibicepsie lub plecostomusie czy innym, wymiarowo podobnym to radzę jak najszybciej znaleźć mu odpowiedni dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek podaj nam parametry wody - tylko w oparciu o nie można coś zaproponować. Podmianę powinno się robić w ilości około 25%-30% raz w tygodniu, a nie raz na 4 tygodnie.

Dla kirysków piach to absolutny wymóg.

 

Jeżeli mowa o gibicepsie lub plecostomusie czy innym, wymiarowo podobnym to radzę jak najszybciej znaleźć mu odpowiedni dom.

 

Co do wody to zacznę częściej podmieniać.  A co do glonojada to nie mam żadnego plecostomusa czy innego jakiegoś tylko zbiorniki niebieskie, w tym jeden duży bo mam do od 5 lat przynajmniej i 2 mniejsze. A co do preparatów to mam jedynie aktualnie GH utrzymuje się 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...