Skocz do zawartości

...obsada w 300l.


jules77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Proszę o poradę odnośnie mojego 300 litrowego zbiornika.Akwarium jest na substracie aquakris przysypane 10 kg zwirku,na to 20 kg piasku 0,8-1,2mm.Filtracja to kubeł z 5 litrami ceramiki 31wat i turbo n750 wewnątrz.Podmiany 30% raz w tyg,zbieram odmulaczem odchody i odpady wg potrzeb nawet codzień,gąbki czyszczone regularnie,w kuble tylko ceramika,również regularnie czyszczony.Temperatura 27-28.Rośliny,korzenie i kokosy.Znajduje się tam 18 orantusów,15 bleherów,10 pand,6 sterbi,2 młodziutkie meeki,2 guianacara stergiosi,2 red tapajos,8 ramirezów,1 agassiza samiec,2 borelli,2 młodziutkie skalary,4 paletki ok 6 cm,10 amanów,2 atye i 2 bambusy i krab mangrowy.Zastanawiam się czy nie jest tych rybek za dużo,lub czy przypadkiem obsada się nie gryzie.Paletki mam dopiero miesiąc,kupiłem na próbę młode,żeby sprawdzić jak sobie będą radzić u mnie.Póki co są żwawe i wcinają zdrowo.Drugie pytanie to karmienie,karmie wszystkie ryby mrożonkami artemii,rzadko kiedy jakiś miks ochotek,wodzieniów,artemi,Discus life miks,serca wołowe z czosnkiem,oczlik itd.Płatki,vitality and colour i cichlid colour i tabletki pleco tabin.Nie wiem ile je karmić,niby się daje tyle znika w 3-5 minut.Ja podaje 4-5 kostek mrożonki to znika poniżej minuty.Dwa razy dziennie niewielka ilość płatków,żeby nie leżała na dnie. Nie wiem czy to im wystarczy czy to za dużo?Jak pogodzić karmienie paletek,większych pielęgnic,mniejszych pielęgniczek i pozostałych.Ogólnie jedzenie na dnie praktycznie nie zostaje,wszystko znika a boję się dawać więcej.post-21169-0-45429100-1409858644_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

gąbki czyszczone regularnie,w kuble tylko ceramika,również regularnie czyszczony

Filtr czyści się dopiero jak spadnie przepływ, wcześniej nie ma to sensu.

 

 

zbieram odmulaczem odchody i odpady wg potrzeb nawet codzień

Daj rybom trochę pożyć :) nie pchaj rąk tak często do zbiornika :) Nawet jeśli będzie zalegało trochę odchodów to nic się nie stanie, odmulanie przy podmianach w zupełności wystarczy.

Ryb jest stanowczo za dużo. Straszna zupa rybna. Przy odrobinie chęci da się coś może z tym zrobić:) Podaj parametry wody, a zobaczymy pod jakie ryby możesz się ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oczywiście kubła nie ruszam często,ogólnie po okresie 1 miesiąca nie widać,żeby przepływ spadał a w środku dużo syfu.Co do obsady zgodzę się,że jest za dużo.Chciałbym zostawić na 100% ziemiojady,guianacary,ramirezy,borelli,agasiza.Paletki to nie wiadomo czy się utrzymają ale jak będzie ok to chciałbym je zostawić.Krewetki chyba nie zaszkodzą całości.Do modyfikacji by były,ornatusy,blehery,kiryski,meeki,czyli około 50 rybek do redukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na 300l ryby, które chcesz zostawić to zbyt dużo, tym bardziej, że:

- paletki rosną duże, wymagają sporo miejsca

- jeśli mowa o ziemiojadach brazylijskich to rosną nawet do 30cm (wierząc informacjom z Internetu - nie miałem styczności z tymi rybami)

- krewetki nie przeżyją wśród takich ryb

- zwierzęta, które chcesz by pozostały wymagają różnych parametrów wody

 

Ponawiam raz jeszcze prośbę o podanie parametrów wody w akwarium lub kranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na 300l ryby, które chcesz zostawić to zbyt dużo, tym bardziej, że:

- paletki rosną duże, wymagają sporo miejsca

- jeśli mowa o ziemiojadach brazylijskich to rosną nawet do 30cm (wierząc informacjom z Internetu - nie miałem styczności z tymi rybami)

- krewetki nie przeżyją wśród takich ryb

- zwierzęta, które chcesz by pozostały wymagają różnych parametrów wody

 

Ponawiam raz jeszcze prośbę o podanie parametrów wody w akwarium lub kranie.

Kran to ph 7,4,twardość ogólna 257.Brazylijski ziemiojad jest większy i dużo agresywniejszy.Mój to geophagus red head tapajos,bardzo spokojny, ryby są młode ok 6-7 cm,rosną do 15 cm.Moje paletki mają ok 6 cm.Guianacary moja para ma 7-8 cm,dorastają 12 samice ,15 samce.Krewetki bambusowe  mają 11 cm,samiec jest dość agresywny i nie daje sobie w kaszę dmuchać a amany też są dorosłe i narazie nie widziałęm zainteresowania ze strony ryb.Przypadkowo z krewetkarium przeniosłem jedną babaulti i już dwa miesiące sobie tam siedzi.Jestem tego świadom,że rybek jest dużo,jednak wszystkie są młode i dużo im brakuje do dorosłości.Mam jeszcze akwarium 120 litrów z 20 endlerami  i zbrojnikiem,może tam przenieść np kiryski i zwinniki?Ornatusy pójdą na sprzedaż.Mam 140 litrów z 4 kolcobrzuchami zielonymi ale tam nic nie przeżyje :P.Do krewetkarium 54 l wrzucam tylko narybek endlerów zanim je wydam.Z doświadczenia wiem,że nawet galaxy zjada krewetki malutkie więc nie włożę tam żadnych rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...