Jump to content

prosze o rade

Lk1235
 Share

Recommended Posts

Na skalarki to niestety za male akwarium. Rozmumiem, ze nie masz w nim jeszcze żadnych rybek. O jakich innych rybkach niz skalary myslales? Chcialbys zalozyc towarzyskie czy biotopowe akwarium? Wolisz zyworodne czy jajorodne rybki? Chcesz raczej male rybki w duzym stadzie czy wieksze w mniejszej ilosci?

Wiem, ze wiele osob ma skalary w za malych dla nich akwariach. Ale zastanow sie co jest wazniejsze - twoja chec posiadania czy dobro rybek?

Moze spodobaly by ci sie pretniki karlowate? Kolorowe, spokojne, jajorodne, nie wymagaja duzego zbiornika, nadaja sie do akwarium towarzyskiego.

Zawsze mozna w swoim zoologicznym zamowic rybki.

Ja tak zrobilam z otoskami. Ustalilam z gory cene i ilosc rybek. Sprzedawczyni uzgodnila wszystko z szefostwem sklepu i po tygodniu mialam rybki.

Mam jeszcze jedno pytanie - co to znaczy wieksze rybki? 3cm, 5cm ?

Co do tego że prętniki są spokojne to bym podchodził sceptycznie...mam parkę i samiec jest bardzo agresywny w stosunku do samicy i czasem też w stosunku do innych rybek. Ale trzeba przyznać że to naprawdę śliczna rybka :)

Pozdrawiam

Rutkoś

A jaki biotop? Najprosciej to jakis poludniowo lub srodkowo amerykanski, bo co druga ryba akwariowa pochodzi z tych wlasnie rejonow. ja tam wole i sobie zaloze niedlugo bioto poludniowo-wschodnio azjatycki. Wlasnie stamtad sa tez pretniki karlowate.

To znaczy karlowate sa z Indii, a z Azji sa pretniki trojbarwne

Share

• Create New...