Skocz do zawartości

Raczki + Karliki + Kumak?


meyday1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam akwwarium 72 itry, wymiary 80x30x30, podana wyżej obsada to na razie tylko pomysł, który chętnie zrealizuje jeśli jest możliwy do wykonania. Połączenie karlików i raczków cambarellus puer jest na prawde udane, zwierzęta trzymam ze sobą juz ponad rok i nie zauważyłem oprócz przeganiania żadnego agresywnego zachowania, żabki i raczki żyją ze sobą w pełnej symbiozie. Pytanie dotyczy kumaków nizinnych - czy kumaki będą żyły w zgodzie z karlikami? Chciałbym wygospodarować dla nich około 25-30 cm długości akwarium jako część lądową, część wodna to powierzchnia ok. 50x30, z 15-20 cm głębokością. Mam już rozrysowany mniej więcej plan w głowie, ale wciąż mam kilka pytań:

1. Czy kumaki, karliki i raczki to rozsądne połączenie?

2. Czy część lądowa dla kumaków może być stworzona np. z pływającego korka, wystających korzeni i dodatkowo roślin pływających, czy musi ją tworzyć np. stały kawałek kamienia?

3. Czy wydzielina ze skóry kumaków nie będzie wpływała źle na karliki lub raczki?

4. Czy są jakieś inne, dostępne w Polsce płazy które mogą koegzystować z karlikami szponiastymi?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...