Skocz do zawartości

co to za ślimak?


Rekomendowane odpowiedzi

mam od jakiegoś czasu stworki w akwarium ogólnym i krewetkarium. Początkowo wyglądały jak maleńkie 0,7mm plamki poruszające się na szybie, teraz niektóre mają już po 2mm a ja nadal nie wiem czym są..poza tym, że to ślimaki.

W akwariach mam ampularie, nertiny i tylomelanie rabbit...ale szczerzę wątpię że to potomstwo któregoś z wymienionych.

Chciałabym wiedzieć czy już z tymi maluchami zacząć walczyć czy jak. Może komuś z tego niewyraźnego zdjęcia coś uda się rozszyfrować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję MSZT :) . Małżoraczek odpadł w przedbiegach, bo coś o ich odnużach było wspomniane na Wikipedii, a moje odnóży nie mają :) (znaczy tylko jedną nogę mają). Bardzo wiele wskazywało by na Przytulika- niemal przeźroczysty, ciało do 2,5mm ,podłużna muszla ze stożkiem z tyłu. Nie jest groźny dla roślin. Tylko jedno mi się nie zgadza. Przytuliki podobno składają po jednym jaju...a u mnie jakby na raz w akwa pojawiło się spore pokolenie ...no chyba, że aż tyle ich przyniosłam nie zauważając :) . Będę je dalej obserwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...