Jump to content

agresywna molinezja


lilbossy
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z molinezją. W akwarium są dwa samce molinezji i trzy gupiki. Kiedy przychodzi pora karmienia oczywiście molinezje rozwijają jakieś nad świetlne prędkości podczas łapania pokarmu. Problemem jest jednak co innego- przez ok 1,5 po każdym karmieniu jedna z molinezji przywłaszcza sobie całe dno i wszystkie pozostałe rybki goni. Szczególnie terroryzuje tę drugą molinezję, goni ją po całym akwarium, a tamta wyraźnie jest przestraszona, odbija się od szyb i próbuje się schować. Nie mogę na to patrzeć, boję się że w końcu coś się jej stanie.  Nie lubię terroru więc ciężko mi to akceptować. Co z tym można zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Akwarium za małe, o jakieś 40cm. Molinezje trzyma się w haremach.

Więc akwarium za małe, przerybione, 2 samce. Czego się spodziewałeś? Ryby cały w stresie, ganiane przez inne. Akwarium pewnie nawet nie stabilne biologicznie. Niedługo jeszcze pojawi się nowy temat w dziale Choroby.

Link to comment
Share on other sites

* Samce molinezji mają to do siebie, że przywłaszczają sobie pewien obszar akwarium, u mnie w 200l był samiec, który nie dopuszczał żadnego na długości +/-50cm akwarium.

* Jeżeli przytaczasz to, że ludzie trzymają w akwariach po kilka ryb - zobacz najpierw jakich ryb, z tego co Ty masz do tego akwarium nadają się jedynie gupiki (po uprzednim upewnieniu się czy masz odpowiednie dla nich parametry).

 

edit: poprawiona literówka ;)

Edited by Miniu
Link to comment
Share on other sites

Tak pozbądź się molinezji i poczytaj trochę na temat akwarystyki to może Ci się rozjaśni. Albo rób coś dobrze albo nie rób wcale. To są żywe stworzenia a nie zabawki. Polecam: http://forum.superakwarium.pl/forum-30/announcement-4-ciekawe-tematy-zajrzyj-koniecznie/. Przeczytaj dokładnie i ze zrozumieniem a przestaniesz patrzeć na akwaria do których jest wrzucane co popadnie :) Powodzonka :)

Edited by Aisulim
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...