Skocz do zawartości

Dojrzewanie akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie odnośnie dojrzewania akwarium więc.
Założyłem akwarium 15lipca dzisiaj ma już 17 dni.
1. Wyspać do akwarium karmę dla ryb lub ochotkę?
2. Kiedy akwarium dojrzeje (posiadam tylko testy na ph kh/kh)
3. Kiedy mogę wpuścić krewetki?
4. Jakie dostępy robić między wpuszczeniem krewetek a np.Kirysami?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum lub w internecie jest mnóstwo tego rodzaju pytań i jeszcze więcej odpowiedzi. Użyj opcji szukaj następnym razem.Poczytaj też o cyklu azotowym .Postaram się jednak  odpowiedzieć na te kilka pytań.

 

1. Karma pomoże w zainicjować namnażanie się bakterii , a tym samym rozpocznie dojrzewanie akwarium.Akwarium dojrzeje i bez tego ale będzie to dłużej trwało

2. Średnio akwarium dojrzewa jakieś 30 dni , ale to jest wartość średnia . Po tym czasie warto zmierzyć takie parametry wody jak NO2 ( powinno być zerowe ) , oraz NO3 powinno być na zielonej części testu.

3. Nie wiem jakie krewetki chcesz wpuścić , ale na pewno nie przed zakończeniem dojrzewania akwarium.To ma się do wszystkich stworzeń.

4. Po dojrzewaniu akwarium wpuszczamy ryby czy inne stworzenia po 1/4 obsady w tygodniowych odstępach . Warto jednak mierzyć NO3 przed każdorazowym zwiększeniem obsady.

Edytowane przez psyho39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, wczoraj wrzuciłem karmę do akwarium dziś jest pokryta pieśnią to coś złego?

A czy Ty uważasz, że to dobrze?

Nie lepiej wrzucić szczyptę płatków ale najpierw dobrze je rozetrzeć i zamoczyć, żeby wszystkie zatoneły.

Takie płatki moment się rozpuszczą a z taką "kluchą" co się innego może stać?

Wyciągnij to z akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...