Jump to content

Obsada do 240l

budzik122
 Share

Recommended Posts

Witam, posiadam zbiornik 120x40x50 i proszę was o pomoc w dobraniu obsady.
Myślę nad :
2 skalary
1 długonos
2 zbrojniki niebieski
2 zbrojniko albinosy
6 otosków
3 mieczyki
3 gupiki
6 platek---------------PLATEK----------
4 krewetki filtrujące.
W akwarium znajdzie sie piasek, korzeń, pare kokosów, sztuczna skałka i roślony takie jak : nurzaniec, mały heniek, taka wysoka trawa i mech.
Co sądzicie o takim połączeniu.
Jakie świetlówki polecacie.
Pozdrawiam

Edited by budzik122

Obsadę dobiera się do warunków jakie jesteś im w stanie zapewnić i głównym elementem są parametry wody. Proszę więc podaj parametry wody (PH, GH, KH). Obsada którą podałeś to niezła zupa rybna :) o różnych wymaganiach.

sztuczna skałka

Takich rzeczy nie polecam ponieważ może to szkodliwie wpływać na obsadę.

Co do oświetlenia to myślę, że wystarczająco będzie 60-100W. Pytanie też czy zależy Ci na dobrym samopoczuciu ryb czy raczej na gęstwinie roślinnej?

Najważniejsze są parametry jakie masz lub możesz zapewnić. Bez tego nie ruszymy :)

Edit zrobiłem bo błędnie przeczytałem :) zamiast platki to mi paletki się na oczy rzuciły :) sorki.

Edited by Aisulim

Wiem tylko tyle ze ph mojej wody to 7.

Na tej wodzie chowaly sie juz:skalary, krewety, otoski, platki, mieczyki, zbrojniki oraz gupiki i wyrastały zdrowe okazy po czym je oddawalem bo nie mialem tak duzego akwa.w tej wodzie sobie spokojnie poradza tylko pytanie cz dobrze beda sie czuly w swoim towarzystwie, dodam ze nigdy nie bawilem sie z woda tz. Nie zmienialem lwasowosci, ph, co itd.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Druga sprawa to palety piszesz że chcesz a to akwarium jest zdecydowanie za małe na ryby

Platki nie Palety:d

Obsadę dobiera się do warunków jakie jesteś im w stanie zapewnić i głównym elementem są parametry wody. Proszę więc podaj parametry wody (PH, GH, KH). Obsada którą podałeś to niezła zupa rybna :) o różnych wymaganiach.

Takich rzeczy nie polecam ponieważ może to szkodliwie wpływać na obsadę.

Co do oświetlenia to myślę, że wystarczająco będzie 60-100W. Pytanie też czy zależy Ci na dobrym samopoczuciu ryb czy raczej na gęstwinie roślinnej?

Najważniejsze są parametry jakie masz lub możesz zapewnić. Bez tego nie ruszymy :)

Edit zrobiłem bo błędnie przeczytałem :) zamiast platki to mi paletki się na oczy rzuciły :) sorki.

Kolego jedynie co znalazłem: http://gzwik.zebrzydowice.pl/dokumentacja/2014/badanie_71028_2013.pdf
myślę że to powinno wystarczyć lecz ja z tego jedynie potrafię ph wyczytać:/

Może ktoś pomoże coś z tego wyciągnąć.

Ph to nie wszystko. Nie da się skompletować obsady zbiornika znając tylko ten jeden parametr. Istotne są jeszcze Gh i Kh. Prowadząc akwarium będziesz musiał kontrolować te parametry nieustannie, więc niezbędne będzie zaopatrzenie się w testy.

Co sądzicie o Ameryce południowej, myślę nad taką obsadą:

2 skalary
4 glonojady

6 platek--------------------PLATKI------------------

3 piskorki

6 otosków

4 helenki(ślimaki)

2 krewetki filtrujące

Co myślicie o takiej obsadzie?
Dno-piasek kwarcowy, 2-4 kokosy, sztuczna skałka, korzeń

Roślinność-nurzaniec, mały heniek, taka wysoka trawa i mech na kokosach;)

Pozdrawiam

Edited by budzik122

Co sądzicie o Ameryce południowej, myślę nad taką obsadą: 2 skalary 4 glonojady 6 platek--------------------PLATKI------------------ 3 piskorki 6 otosków 4 helenki(ślimaki) 2 krewetki filtrujące Co myślicie o takiej obsadzie?

2 skalary   - jak najbardziej ok
4 glonojady  - straszne brudasy, jak bardzo chcesz to ok, ale może 2 nie 4

6 platek     - ja bym nie dawał, zamiast tego jakaś popularna ławica - neony, bystrzyki itp

3 piskorki   - to Azja, ale jak już chcesz to więcej ich bo są stadne

6 otosków   - jak nie dasz "glonojadów" to otosków spokojnie bierz z 10

4 helenki(ślimaki)

2 krewetki filtrujące  - krewetki to Azja

Generalnie obsad z Ameryki do 240L jest sporo na forum, poczytaj i wybierz z wielu gotowych schematów :)

ślimaki)Dzięki kolego za odpowiedz:)
A więc mała aktualizacja:

2 skalary

2 glonojady (już je posiadam i wyrosły mi ładne okazy, szkody by mi je było oddać)

20 neonów czerwonych

6 piskorków (piękne rybki i chcę zrobić dla nich wyjątek :3)

6 otosków ( czy otoski z glonojadami będą prowadzić jakąś "wojne"?)

4 helenki (ślimaki)

Jakoś wybrać nie potrafię, wolę jak napisze co bym chciał i ktoś by mi odpowiedział co muszę zmienić by było dobrze;)

Pozdrawiam.

2 glonojady (już je posiadam i wyrosły mi ładne okazy, szkody by mi je było oddać)

I dlatego nie lubię jak się pisze "glonojad". Jak nie poprawną nazwę to przynajmniej zbrojnik.

Hmmm... Duże wyrosły, większe niż 15cm?

Jeśli tak to masz pardalisa lub gibbicepsa. Rosną do 50/60cm i musisz im znaleźć jakiś 2-3 metrowy domek. Jak nie u prywatnej osoby to może w zoo.

Wiem kolego że zbrpjnik to nie glonojad lecz ryba denna, pytałem sie czy może otosko będą mu płetwy podgryzac.

Mam dwa piekne zbrojniki z duzymi "rogami" maja maksymalnie te 14-15cm, sa tez bardzo na boki rozciagniete

Zbrojniki aktualnie znajduja sie w akwarium znajomego

post-21221-1404893612,38_thumb.jpg

post-21221-1404893628,84_thumb.jpg

• 1 month later...

Nadeszły zmiany w obsadzie, na dzień dzisiejszy:

7-kirysków spiżowych

1-zbrojnik niebieski

1+2-mieczyk.

Plany na przyszłość:

7-kirysków spiżowych

1-zbrojnik niebieski

1+2-mieczyk

6-otosków

1+1-skalar

2-ślimaki helenki

20-neon zielony.

Co myślicie o takiej obsadzie, wiem że mieczyk do amerykie nie pasuje ale znajomy chciał spłukać i je wziołem.

Temp w zbiorniku 24-25*

Pozdrawiam