Skocz do zawartości

rośliny w piasku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pare pytań co do roślin i piasku.

 

1.Czy rośliny będą rosły w piasku? Jeśli tak to jakie? Myślałem o nużańcu,żabienicach i anubiasach ale niewiem czy będą dobrze rosły i co jeszcze by rosło w piasku?

2.Jakie dać podłoże o ile wogóle dać czy wystarczą kulki gliniano torfowe?

3.Jak będę miał podłoże pod piaskiem i ryby kopiące to nic się nie stanie jak się dokopią do podłoża?

 

 

Co do tego piasku to odrazu zaznaczam że nie chce żwiru.Chce zrobić takie akwarium http://www.akwarysci.com/forum/printview.php?t=700&start=0&sid=10a48746962b0a253be13ea84cb04b45.

 

Parametry akwarium:

wymiary 120x50x50

oświetlenie 2x30W(planuje dodać 1x30W lub 2x30W jeśli będzie potrzeba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Echinodorus ocelot

Echinodorus 'Red Devil'

Echinodorus Leopard

(jeszcze kilka nieoznaczonych na razie żabienic)

Anubias niski (Anubias barteri var. nana)

Vallisneria spiralis 'Tiger' "

 

 

skoro juz takie robisz to czytaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Echinodorus ocelot

Echinodorus 'Red Devil'

Echinodorus Leopard

(jeszcze kilka nieoznaczonych na razie żabienic)

Anubias niski (Anubias barteri var. nana)

Vallisneria spiralis 'Tiger' "

 

 

skoro juz takie robisz to czytaj...

O tych wiem.Pytam czy są jeszcze jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piasku poradzę sobie wszelkie żabienice a Anubiasy to na korzenie albo kamienie nie do piasku . Pod piasek nie dawaj nic skoro chcesz tam mieć ryby kopiące bo to wszystko wymieszają . Wystarczy w korzenie wsadzić raz na jakiś czas tabletkę nawozową . Sam mam Akwarium z takim piaskiem i rośliny sobie radzą wystarczy o nie zadbać W piasku świetnie rósł mi Lotos Tygrysi , ale to winnym baniaku. Duże znaczenie ma to jak drobny ten piasek i jak dokładnie wypłukany z mułu . Możesz próbować z różnymi roślinami . Choć moim zdaniem żabienice ,anubiasy i np. mikrozorum w 100% wystarczĄ skoro to ma byc zbiornik o podobnym charakterze a nie rośliniak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piasku poradzę sobie wszelkie żabienice a Anubiasy to na korzenie albo kamienie nie do piasku . Pod piasek nie dawaj nic skoro chcesz tam mieć ryby kopiące bo to wszystko wymieszają . Wystarczy w korzenie wsadzić raz na jakiś czas tabletkę nawozową . Sam mam Akwarium z takim piaskiem i rośliny sobie radzą wystarczy o nie zadbać W piasku świetnie rósł mi Lotos Tygrysi , ale to winnym baniaku. Duże znaczenie ma to jak drobny ten piasek i jak dokładnie wypłukany z mułu . Możesz próbować z różnymi roślinami . Choć moim zdaniem żabienice ,anubiasy i np. mikrozorum w 100% wystarczĄ skoro to ma byc zbiornik o podobnym charakterze a nie rośliniak..

Takiej odpowiedzi oczekiwałem :) .Jeszcze co do tych świetlówek to dodać 2x30W czy 1x30W i jak zrobić taką pokrywe jak widać tam na zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa ze prowadzę zbiornik 1300l BW i piasku mam tam ze 250kg wiec wiem co i jak :) Co do oświetlenia to raczej 2x30 w a i to może być mało dla żabienic bo anubiasy i mikrozorum sobie radzą z niedoborem .Ja dałem 2 x150 w ale teraz zmienię to na jakieś 2x 30w bo szkoda prądu dla 2 żabienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...