Jump to content

Dam tu Ampularie i Helenki?


Recommended Posts

 

 

Ale ampularia to duźy ślimak. Czy helena go zje?
Helena nie zje ampulari!!!!!!!!!! Ampularie mają przykrywkę i dzięki temu gdy czują się zagrożone, zmykają ją i nikt nie może się dostać do środka.

 

A co z roślinami,ruszy?
U mnie ampularie zjadały rośliny.
Link to comment
Share on other sites

Helena nie zje ampulari!!!!!!!!!! Ampularie mają przykrywkę i dzięki temu gdy czują się zagrożone, zmykają ją i nikt nie może się dostać do środka.

 

Jakbyś wpuścił żółwia do klatki z hienami. W końcu żółwik może się schować. 24 godziny przez 7 dni w tygodniu przez cały rok. Szczególnie że Helenka już z rogu akwarium biegnie z okrzykiem na ustach "zeżrę cię!" i dlatego Ampularia może w porę zareagować, Helenka widząc że jej większa koleżanka się zabunkrowała odpuści i wycofa się na drugi koniec akwarium, oczywiście do czasu aż zauważy kątem oka że Ampularia zaczyna otwierać denko... i tak w koło Macieju. Oczywiście może się też zdarzyć że Ampularia zostanie podstępnie zdradzona o świcie gdy będzie "tankować" powietrze, ale tego scenariusza nawet nie zakładajmy!

 

A tak bardziej serio: prędzej rozmiar zniechęca Heleny - do czasu, do czasu. Nie byłaby to pierwsza którą widziałem że zjadły ze smakiem.

 

Ampularie zasadniczo nie są wegetarianami, prędzej jakieś odpadki, padlinka - to bardzo chętnie. Gorzej że to żywe tarano-buldożery do zielska. Anubiasa nie ruszy, ale jak masz nasadzonego małego heńka czy inną glosię to w baniaku z taką podrośniętą ampularią możesz się z nimi pożegnać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...