Skocz do zawartości

Rozmnażanie krewetki filtrującej


sandi708
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam od stycznia w swoim akwarium krewetki filtrujące (Atyopsis moluccensis). Nigdy nie planowałam zakładania krewetkarium i rozmnażania tych pociesznych stworzeń, jednak krewecie postawiły na swoim. Zauważyłam dwa dni temu, że jedna z nich dziwnie się zachowuje. Odgania od siebie inne krewetki i ryby, "biega" po akwarium jak szalona (zwłaszcza wieczorem). Przyjrzałam się jej dokładnie... A tu pełno jajeczek! Uradowana tym odkryciem szperam w Googlach i co znajduję? Że tego gatunku nie da się rozmnożyć w warunkach domowych i lepiej dać sobie z tym spokój. Na jednym z forum z kolei powstał spór, czy się da, czy nie i jakie warunki im stworzyć - jedni twierdzą, że warunki jak dla Amano, inni, że stężenie soli w wodzie musi być wyższe, ale nikt niczego dokładnie nie podaje. Postanowiłam więc założyć nowy wątek na tutejszym forum i Was zapytać, jak to właściwie z rozmnażaniem filtrujących jest? Może ktoś się orientuje? Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi :)

Edytowane przez sandi708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Z moich doświadczeń z filtrującymi, miałem przez lat kilka Gabony i Bambusy, wynika że niezwykle rzadko zdarza się mieć "zajajczoną" samiczkę. Jak z zajajczonymi krewetkami amano nie miałem oporów żeby je odławiać, trzymać w osobnym baniaku do momentu zrzucenia jaj a następnie ponownie odławiać i wodę zasalać, tak filtrującym nie chciałem serwować stresów związanych z nowym miejscem i ta całą resztą. Nie mam pojęcia jak byto mogło być z tym zasoleniem, z amano mimo kilku prób żadna mi nie wyszła.

Edytowane przez dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...