Skocz do zawartości

Parametry wody dwa tygodnie po założeniu akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś jest 14 dzień od dnia, w którym założyłam moje 63 l akwarium...

Wewnątrz anubias, kryptokoryna i chyba rogatek sztywny - lub coś do niego podobnego.  Podłoże dolne żwirek 4-6 mm, górne drobniutki żwirek.

Parametry mierzyłam dwukrotnie paskami JBL 6w1 (proszę mnie nie linczować, że paskowe - na zestaw kropelkowych mnie nie stać).

Odczyt po około minucie z obu pasków:

CL2 - O

pH - 6,4-6,8

KH - 0-6

GH - 4-10

No2 25

No3 10-25

Bardzo proszę o pomoc w interpretacji. Czy coś muszę zmienić, czy mogę powoli dobierać obsadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odczyt po około minucie z obu pasków: CL2 - O pH - 6,4-6,8 KH - 0-6 GH - 4-10 No2 25 No3 10-25

 

Zainwestuj w testy kropelkowe bo te paskowe są bardzo rozbieżne...Chodzi mim  np. o no3 które na twoim teście jest na poziomie 10-25,i teraz nie wiadomo czy jest to 10 ,czy może 15 a może 25.Będzie to duże utrudnienie jak zaczniesz nawozić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisałam, finansowo nie mogę sobie pozwolić na testy kropelkowe... Robiłam jeszcze jeden test teraz wieczorem: CL - O, pH - 6,4, KH-3, GH - 5, No2 - 25, No3 - 25 Poczytałam trochę w necie i wynika na to, że ph, i KH oraz GH mam za niskie, tak? Polecają aqua-alkal... Skuteczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego za niskie? Zależy od ryb, nie jeden by o takich parametrach marzył. Dokłądnie nie wiemy, bo to paski. 

Nie patrz się na pH i twardości tylko patrz się na:

 

 

No2 - 25, No3 - 25
 

No2 na takim poziomie jest zabójcze, musi być 0, aby można było zacząć wpuszczać mieszkańców (stopniowo). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisałam, finansowo nie mogę sobie pozwolić na testy kropelkowe...

 

Nie musisz kupować wszystkich na raz.Kupuj pojedynczo,zacznij od no3.

Dwa testy kropelkowe kosztują tyle co jeden zestaw paskowych.

 

 

Za jaki czas sprawdzić ponownie?

 

Tak za tydzień, powinno być już dobrze.

I tak jak napisał Krzysiek1702 ,o takich parametrach nie jeden marzy ;)

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...