Skocz do zawartości

Oświetlenie akwarium 126L - co dodać?


Rekomendowane odpowiedzi

tylko przemysl czy na pewno chcesz zeby rosliny szybko rosly...

bo mi by sie nie chcialo co "chwile" grzebac w akwarium i skracac rosliny :]

no i moga pojawic sie glony przy duzym oswietleniu..

 

Glony zazwyczaj się pojawiają od słabego oświetlenia , a poza tym zależy jakie rośliny, bo dla niektórych nawet dołożenie świetlówki będzie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu bym sie troszke klócil..

glony powstaja gdy jest duzo zwiazkow takich jak Azotany, Fosfor, itp

tu jest ciekawi temat opisany http://www.nyzio.com/artyk/przyczyny_plag_glonow.htm zapraszam do lektury :twisted:

 

Glony zazwyczaj się pojawiają od słabego oświetlenia , a poza tym zależy jakie rośliny, bo dla niektórych nawet dołożenie świetlówki będzie za mało.

to dlaczego jednym ze sposobow walki z glonami jest wyciemnienie akwa ?? co prawda malo skuteczny ;) ale na jakis czas pomaga....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuję na początek wymienić te dwie świetlówki, które były od nowości na jakieś lepsze. Wiadomo że fabrycznie producent daje najtańsze świetlówki, które dla roślin nie są zbyt dobre. Potem możesz pomyśleć nad dołożeniem 3 świetlówki. Jeżeli odpowiednio wszystko zrobisz glonów mieć nie będziesz (ja pozbyłam się glonów dopiero po dołożeniu świetlówki- nawet zaciemnianie nie pomagało :roll: )

 

No i ważne jest aby mieć jak najwięcej roślin- wówczas jest pewność że całe światło oraz związki są wykorzystywane przez roślinki- i w akwarium nie ma miejsca na glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewwa male pytanko: czy dolozona swietlowka byla zwykla swietlowka czy jakas, ktora miala byc na glony??

wkoncu ktos poparl "moja wersje": ze najlepsza bronia w walce z glonami jest dolozenie dodadkowych roslin. thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...