Skocz do zawartości

Zniknęła krewetka filtrująca - została zjedzona?


zaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim forumowiczom!

Mam akwarium 240L profilowane, do którego kupiłem krewetkę filtrującą. Pływają w nim (oprócz wspomnianej krewetki) neonki zielone dwa młode mieczyki, dwa młode skalary. Przed wyjazdem na tydzień czasu krewetka filtrująca miała wylinkę no i ze zrozumiałych względów schowała się gdzieś pod korzeń. Po powrocie (dziś to ponad tydzień) nadal krewetki nie widać sprawdzałem tyle ile mogłem pod korzeniem, ale nadal jej nie widać, a nie jest taka mała z 6cm ma.

Czy jest możliwe, że skalary lub mieczyki zamęczyły krewetkę? Nie ma po niej śladu, zero, nic.

Proszę o odpowiedź osób, które miały podobny przypadek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej miałam to samo, mam 200l akwarium a w nim dwie welonki złote, dwa glonojady i z 20 bystrzyków żyją w zgodzie z welonami już ponad 2 lata :) trzy miesiące temu kupiłam krewetke filtrującą i po jakimś czasie krewetka znikła szukałam ją po całym akwarium i nigdzie jej nie było :( Możliwe, że nasze krewetki mogły wyjść z akwarium poprostu spadły i po jakimś czasie zdechły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetka jak wyszła z akwarium mogła wpaść za szafke albo jakiś zwierzak np kot czy pies mógł zjeść ;) a krewetka raczej taka mała nie śmierdzi jak zdechnie


Jeśli zapomnisz zamknąć akwarium to krewetki i glonojady wychodzą ja miałam 3 glonki i raz zapomniałam przykryć akwarium i jeden wyszedł spadł i zdechł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe, że skalary lub mieczyki zamęczyły krewetkę? Nie ma po niej śladu, zero

 

Krewetki,raki po wylince chowają się dopóki ich nowy pancerz się nie wzmocni.Prawdopodobnie i Twoja filtrująca się jeszcze chowa,daj jej spokój i nie stresuj grzebiąc w akwa,bo w 240l i tak jej nie znajdziesz.Skalary i mieczyki raczej nie zrobią jej krzywdy.

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to możliwe żeby ponad tydzień (około 8 dni) tak się chowała? Po pierwszym razie, jak kupiłem tę krewetkę i miała wylinkę to może po dwóch dniach już było ją widać,a teraz tyle dni i nic. Nawet jakby zjadły, czy zamęczyły ją rybki to chyba by jakieś resztki po niej zostały. A tu nic, ani poza akwarium, ani w akwarium.

Nic może sprawa z czasem się wyjaśni. Jak coś będę wiedział to dam znać.

A u Ciebie gdzieś znalazłaś krewetkę, albo jej resztki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...