Skocz do zawartości

Podawanie Easy Carbo i Potasu


Aal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W jakich dawkach podawać oba preparaty w akwarium 30l? Start zbiornika nastąpił 18 dni temu. Niedługo będę wprowadzał rybki i nie chce im zaszkodzić. Oba preparaty są firmy Easy Life. Według instrukcji węgla powinno się podawać 1ml na 50l dziennie. Potasu 10ml na 100l tygodniowo. Do tej pory dawkowałem 1ml Carbo codziennie i co 2-3 dni 2,5ml potasu. Jak do tej pory wszystkie rośliny puszczają nowe liście. Oświetlenie 14W 6500K. Przy każdej roślinie w podłożu są dodatkowo tabletki nawozowe. Aaa rośliny jakie mam to:

 

Mech

Bacopa

Marsilea

Lobelia Cardinalis Mini

Alternanthera Reinecki Rot

Rzesa Wodna

 

 

Nokia Lumia 520 + Tapatalk

Edytowane przez Aal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej tak jak pisze producent, rybom nie zaszkodzisz, potas ciężko przedawkować (ale lepiej nie próbować ;) ), a carbo nawet w większych ilościach też im nie zaszkodzi-czasem nawet celowo się podaje więcej np. żeby pozbyć się niektórych glonów. Nie stosuje takich gotowych preparatów ale podzieliłabym sobię tą dawkę tygodniową potasu na mniejsze dzienne i tak podawała.

Tak naprawdę aby sprawdzić czy masz odpowiednie parametry wody bez testów się nie obejdzie ale myślę, że podstawowe Ci wystarczą- PH, GH, KH, żelazo, fosfor i azot. Ja takich używam od 1,5 roku i narazie posiadanie innych nie było mi potrzebne. Niedobory potasu możesz zobaczyć "na oko"-poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak opisuje V_i.

Dawkuj tak jak do tej pory,nic złego rybkom się nie stanie.Nie sugeruj się etykietą producenta,ja mam tej samej marki,podaje te same dawki a mam 20 l. I nic złego się nie dzieje,wprawdzie są u mnie narazie same krewecie,reszta będzie za tydzień.

 

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem walizeczkę z testami JBL. Tak się trafiło, że przeceniona o 50% :) Wygląda to tak:

 

KH 8

pH 8

NO2 0,1

NO3 40

Fe ponad skale. Ostatni kolor dla odczytu 1,5 był fioletowy. U mnie woda w probówce zrobiła się ciemno brązowa prawie czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szału dostaje jak czytam, że ktoś ma trzy rośliny na krzyż w akwarium 30l i wali carbo wg zasady nie zaszkodzi. Przeczytaj instrukcję i pomyśl, nie truj ryb. 

 

1. Fe zbij do 0,4mg/l. Pewnie z tych tabletek się tak uwalnia. Co to za tabsy ?

2. JESTEŚ KOLEJNĄ OFIARĄ BRAKU WIEDZY. Masz wykrywalne no2. Masz niezamknięty cykl azotowy. Ryby wpuść jak zbijesz fe i no2 będzie zerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabletki Dennerle. Akwarium ma miesiąc, wiec wszystko powinno być dobrze. W wodzie z kranu mam tak wysoki poziom Fe - mierzone tym samym testem. Zaopatrze się w wodę demineralizowaną i nią będę robił podmiany.

 

Wysłane z Lenovo IdeaTab A3000-H 3G za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...