Skocz do zawartości

Zatoczek za i przeciw


Gawedziarz
 Udostępnij

Zatoczek   

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestem za trzymaniem Zatoczków

    • Jestem za
      4
    • Nie jestem za
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa zatoczki i teraz nie wiem co z nimi zrobić czy pozbyć się ich od razu czy też wpuścić do akwa.
Czytałem, że ślimaki są pożyteczne (sprzątają w akwa) wink.gif ale podobno są z nimi problemy, bo strasznie szybko się mnożą.

Podzielcie się ze mną swoimi opiniami, napiszcie kto za kto przeciw i dlaczego !

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co? Nie są za ładne?! Zależy które ! Zatoczki różowe są wręcz cudne, niektórzy wręcz czekają na plagę tych ślimaczków. A plagę zawsze można bardzo łatwo zredukować.. - helenki

Czyszczą świetnie ! 

 

 

Dużo lepsze są np. ampularie (ale w małych ilościach bo bardzo brudzą).

Nie doradzaj ampularii, bo nie wiesz, jaki zbiornik ma kolega. A ampularia to strasznie duży ślimak i trzymanie nawet w ''małych ilościach'' to często duża przesada dla niektórych zbiorników !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega pomocne odpowiedzi ;)

 

narazie zaryzykowałem i wpusciłem te 2 maluchy do kotnika z gupikami...

 

Super efekty ! Z dna na którym dosyć często (jak to w kotniku) opada pokarm wszystko znikneło akwarium jest czyste a ślimaczki ciągle pracują...  mam nadzieję że nie bedę miał jak to powiedział @ibrachim12 "plagi" zobaczymy co będzie dalej jak wszystko będzie ok a przyrost naturalny ślimaków nie będzie zbyt duży może i wpuszcze je do ogólnego ;)

 

Czy to prawda że zatoczki przekopują też żwirek w poszukiwaniu pokarmu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatoczki nie przekopują podłoża.

 

Ja nie radze, nie są one ładne a z dwóch może ich się zrobić cała plaga.

Naprawdę człowieku uważasz, że zatoczki różowe nie są ładne?  :bije:

I po co straszyć plagą skoro chyba wszyscy dobrze znamy znakomity sposób na ograniczenie  ilości ślimaczków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...