Skocz do zawartości

Dziwne żyjątka w moim krewetkarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś w moim krewetkarium zauważyłem dziwne stworki. Największe jakie zauważyłem są wielkości ok 1mm ale większość jest znacznie mniejsza, ok 0.1mm Są tak małe, że nie mam możliwości wykonania fotki. Wyglądają troche jak meszki lub małe pchełki, tak przynajmniej się zachowują, ale są śnieżno-białe. Część z nich pełza (wręcz biega), a część skacze i pływa. Stworzonka są tak małe, że trudno mi je opisać. taki mały brzuszek, z jednej strony czółki z drugiej, coś na kształt 2 skrzydełek. Obsiadają głównie mech.

Mam plagę ślimaków, ale raczej nie sądzę by miały ze sobą jakieś powiązanie.

Większymi zajmuje się Anentome helena, więc plaga jest pod kontrolą. Zastanawia mnie tylko, co to za stworki i czy mogą zagrozić moim krewetkom (red cherry) w ciąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają troche jak meszki lub małe pchełki, tak przynajmniej się zachowują, ale są śnieżno-białe. Część z nich pełza (wręcz biega), a część skacze i pływa. Stworzonka są tak małe, że trudno mi je opisać. taki mały brzuszek, z jednej strony czółki z drugiej, coś na kształt 2 skrzydełek.

 

piłeś coś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają troche jak meszki lub małe pchełki, tak przynajmniej się zachowują, ale są śnieżno-białe. Część z nich pełza (wręcz biega), a część skacze i pływa.

Mesocyclops sp. nieszkodliwe. Przeważnie pojawiają się tam, gdzie cykl azotowy jest niedomknięty. u mnie też takie pchełki skakały po szybach i w toni wodnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...