Jump to content

Dziwne żyjątka w moim krewetkarium


Recommended Posts

Witam,

Dziś w moim krewetkarium zauważyłem dziwne stworki. Największe jakie zauważyłem są wielkości ok 1mm ale większość jest znacznie mniejsza, ok 0.1mm Są tak małe, że nie mam możliwości wykonania fotki. Wyglądają troche jak meszki lub małe pchełki, tak przynajmniej się zachowują, ale są śnieżno-białe. Część z nich pełza (wręcz biega), a część skacze i pływa. Stworzonka są tak małe, że trudno mi je opisać. taki mały brzuszek, z jednej strony czółki z drugiej, coś na kształt 2 skrzydełek. Obsiadają głównie mech.

Mam plagę ślimaków, ale raczej nie sądzę by miały ze sobą jakieś powiązanie.

Większymi zajmuje się Anentome helena, więc plaga jest pod kontrolą. Zastanawia mnie tylko, co to za stworki i czy mogą zagrozić moim krewetkom (red cherry) w ciąży.

Link to comment
Share on other sites

Wyglądają troche jak meszki lub małe pchełki, tak przynajmniej się zachowują, ale są śnieżno-białe. Część z nich pełza (wręcz biega), a część skacze i pływa. Stworzonka są tak małe, że trudno mi je opisać. taki mały brzuszek, z jednej strony czółki z drugiej, coś na kształt 2 skrzydełek.

 

piłeś coś? ;)

Link to comment
Share on other sites

to goście prawie każdego akwarium nie wiem jak się nazywają ale do poruszanie wykorzystują napięcie powierzchniowe wody . Skaczą sobie jak małe pchełki - są nieszkodliwe. W moim zbiorniku pojawiły się już po 2 tygodniach

Link to comment
Share on other sites

Wyglądają troche jak meszki lub małe pchełki, tak przynajmniej się zachowują, ale są śnieżno-białe. Część z nich pełza (wręcz biega), a część skacze i pływa.

Mesocyclops sp. nieszkodliwe. Przeważnie pojawiają się tam, gdzie cykl azotowy jest niedomknięty. u mnie też takie pchełki skakały po szybach i w toni wodnej.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...