Skocz do zawartości

"wyrostek" między płetwą piersiową i brzuszną


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zaobserwowałam u mojego bojownika "wyrostek" znajdujący się miedzy płetwą piersiową a brzuszną. Wystawia go tylko wtedy kiedy się nastroszy. Mam wrażenie, że jest to pokładełko, lecz wydaje mi się być ono zbyt duże. Czy moglibyście mi powiedzieć co to za wyrostek i czy mam się martwic, z góry dziękuję :) ZAŁĄCZAM ZDJĘCIE, lecz nie jest ono zbyt wyraźne, bo moja ryba się wierciła...
PS. wybaczcie, że w tym dziale piszę, lecz wydawał mi się najbardziej pasujący do mojego problemu oraz proszę o wyrozumiałe i poważne odpowiedzi, pozdrawiam :)

post-20965-0-08181900-1399027769_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaobserwowałam u mojego bojownika "wyrostek" znajdujący się miedzy płetwą piersiową a brzuszną. Wystawia go tylko wtedy kiedy się nastroszy. Mam wrażenie, że jest to pokładełko, lecz wydaje mi się być ono zbyt duże. Czy moglibyście mi powiedzieć co to za wyrostek i czy mam się martwic, z góry dziękuję :) ZAŁĄCZAM ZDJĘCIE, lecz nie jest ono zbyt wyraźne, bo moja ryba się wierciła...

PS. wybaczcie, że w tym dziale piszę, lecz wydawał mi się najbardziej pasujący do mojego problemu oraz proszę o wyrozumiałe i poważne odpowiedzi, pozdrawiam :)

Zdjęcie nie wyraźnie i nie jestem w stanie dokładnie stwierdzić co to jest, postaraj się zrobić lepsze.

Widze sztuczne roślinki... a to źle wróży, opisz akwarium w którym masz bojownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - Ryb nie trzymamy w kuli, działa to źle na ich kondycje i zdrowie, na bojownika minimalne wymiary akwarium to 40x25x20 (20l).

Po drugie - Nie powinno się stosować sztucznych roślin.

Po trzecie - Wody się nie wymienia, akwarium powinno dojrzewać 2 tygodnie bez ryb, wodę podmieniamy 10-20% co tydzień.

Od jakiego czasu ma ten wyrostek?

Edytowane przez Gaweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kula... Sztuczne roślinki... Woda WYMIENIANA...

Trujesz i zabijasz tą rybę dlatego, że

 

posiadam za małą wiedzę


Biorąc żywe stworzenie pod opiekę powinno się doszkolić i nabrać elementarnej wiedzy na jego temat!

Zdjęcie kiepskie, ale mi to wygląda na wywalone jelito (?). Prawdopodobnie dochodzi kwestia bardzo kiepskiego karmienia.


Warunki, w jakich żyje ta ryba nie daje dobrych rokowań.




Zacznij od założenia akwarium jak należy, potem lecz rybę. Jak zrobisz na odwrót, to będzie błędne koło...
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, dostałam tę rybkę na urodziny. Osobie, która mi ją wręczyła, doradzał pracownik sklepu zoologicznego. Nie spodziewałam się takiego prezentu, ale jeżeli już jest to chciałabym zapewnić jej właściwe warunki życia. Pytam o porady po to, aby się więcej dowiedzieć i pomóc rybie. Zdaję sobie sprawę z tego, że to istota żywa, dlatego tu jestem.

Na innych forach da się znaleźć, że bojowniki syjamskie można trzymać w kulach powyżej 20cm średnicy, więc tego się trzymałam.

Zastanawia mnie, bo co produkują w takim razie te "niewłaściwe gadżety do akwarium" skoro powodują tyle szkód. Wątpię, że to jelito, nie sadzę, żeby to własnie ono wysuwało się spod skrzeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, dostałam tę rybkę na urodziny. Osobie, która mi ją wręczyła, doradzał pracownik sklepu zoologicznego. Nie spodziewałam się takiego prezentu, ale jeżeli już jest to chciałabym zapewnić jej właściwe warunki życia. Pytam o porady po to, aby się więcej dowiedzieć i pomóc rybie. Zdaję sobie sprawę z tego, że to istota żywa, dlatego tu jestem.

Na innych forach da się znaleźć, że bojowniki syjamskie można trzymać w kulach powyżej 20cm średnicy, więc tego się trzymałam.

Zastanawia mnie, bo co produkują w takim razie te "niewłaściwe gadżety do akwarium" skoro powodują tyle szkód. Wątpię, że to jelito, nie sadzę, żeby to własnie ono wysuwało się spod skrzeli.

Pomyślmy, na czym więcej zarobi sprzedawca sklepu? Na zwykłym akwarium za 20zł czy kuli za 40zł? Na żywej roślince za 3zł czy na sztucznej za 15zł? To oczywiste że doradza kule żeby więcej zarobić. Ja nie wiem gdzie przeczytałaś że ryby można hodować w kuli. 

Edytowane przez Gaweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje... okej, to pora zakupić nowe akwarium i roślinki, karmę mam tę tradycyjną w płatkach i mrożone robaczki, mam nadzieję, że starczą, poradzę się następnym razem kogoś bardziej doświadczonego niż pracownika zoologicznego, dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...