Skocz do zawartości

narybek gupika/ sposób opieki


Kacper32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, być może było już to pytanie na forum, ale z szukaniem u mnie kiepsko 

Dzisiaj urodziło mi się ok.13 sztuk narybku gupika. Samice zostawię jeszcze do wieczora w kotniku, bo może jeszcze cos wyjdzie,

muszę włożyć zaraz następną samicę która jest w ciąży, a dla narybku nie mam akwarium, jedynie kule, 

Czy do czasu ich rozwinięcia, ok. 1 miesiąca, można je trzymać w kuli ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

1. Czy oprócz gupików masz jakieś inne ryby ?

 Jeśli nie wyjmij samicę z tego kotnika, bo zje Ci wszystkie młode. Może urodzić resztę w akwa ogólnym, ponieważ młode szybko pochowają się, a później (jeśli chcesz) przenieś maluchy do rodzeństwa znajdującego się w kotniku.

Jeśli tak możesz na szybko zrobić kotnik z butelki po wodzie mineralnej (zobacz jak to się robi na yt) i przenieść do niego samicę, urodzi w nim, a później przenieś młode do rodzeństwa. 

2. Nie dawaj do kuli NIGDY żadnej ryby, ponieważ szybko może zdechnąć w ciągu kilku dni, a jeśli jest to narybek to jeszcze gorzej ! 

 

Jak nie masz innych ryb w akwa. narybek może być z osobnikami dorosłymi. Jak już mówiłam szybko pochowają się, ale musisz się liczyć z tym, że część z nich niestety nie przeżyje, tylko te najsprytniejsze i najsilniejsze zdołają przeżyć. 

 

// Kolor czerwony jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla administratora oraz moderatorów.

 

// Temat odkopany, +1 . Zamykam / darekbart

Edytowane przez darekbart
odkopany temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...