Skocz do zawartości

Ile rybek maksymalnie ?


Pstry93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Być może pomoże ci informacja: Minimum 1litr wody na 1centymetr ryby.

Pamiętać musisz jednak, że akwarium nie jest po brzegi wypełnione samą wodą, a co za tym idzie, liczba rybek które możesz mieć w akwa się zmniejsza. Zapas litrażowy przydaje się też w przypadku rozmnożenia Twoich rybek. Poza tym pamiętaj że w przypadku ryb dennych (np.kiryski, bocje, piskorki) bierze się pod uwagę również powierzchnię dna. :)

Edytowane przez Kot-akwarysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według rady Kot-akwarysta w 100litrowym akwarium można trzymać 2x 30cm pielęgnice pawiookie i jeszcze będziemy mieć miejsce na jakąś rybkę ;).

Przeliczniki 1cm/1L są idiotyczne i wprowadzają w błąd.

Wymagania dotyczące wymiarów akwarium ( bo litrażowo również można wprowadzić kogoś w błąd) to efekt obserwacji ryb. Tutaj nie chodzi tylko o to czy rybka się zmieści i czy będzie mieć miejsce do pływania. Chodzi o temperament ryby oraz o to, czy preferuje życie w parach, grupach, stadach czy ławicach.

Pstry, sprecyzuj swoje preferencje dotyczące tego czy chcesz mieć jakieś reprezentacyjne ryby jako parę, czy może małe stadko? Oraz opisz proszę zbiornik - podłoże, podstawowe parametry, oświetlenie oraz filtracje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego przelicznika...

Każda ryba jest inna, każda ma inny temperametr, inne zachowania. Jedne są stadne, inne nie.

 

@Kot-akwarysta, wg. Twojego przelicznika można trzymać metrową Arowanę w akwarium 100l (80cm).

 

@Pstry93, wypisz informacje o akwarium wg. tego wzoru forum.

forum.superakwarium.pl/topic/1063-zanim-założysz-nowy-temat-przeczytaj/#entry10459

 

Edit: Przepraszam Pley, pisałem w tym samym czasie co Ty (tylko wolniej i z telefonu) więc napisałem prawie to samo :/

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście macie rację, ale Pstry pisał o rybach nie większych niż 6-7 a nie 100cm. :roll:

Spotkałem się z różnymi zdaniami na temat "mojego" przelicznika i uważam, że ma on sens gdy bierze się pod uwagę wszystkie uwarunkowania które wymieniliście. Nie ma sensu gdy się ich pod uwagę nie bierze. Ale to moja opinia.

 

Pstry: Jasne, że najważniejsze jest to jakie ryby mają wymagania, temperament itd. Opisz akwa, jakie chcesz mieć (masz) w nim ryby itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co do akwarium : 

Filtracja - Aquaela 650l/h.

Grzałka - 100W.

Oświetlenie - 2x 18W , razem 36W.

Bimbrownia - nie chce robić , za małe doświadczenie.

Aktualnie ze starego baniaka są : 6 Danio pregowane , 4 Kirysy pstre i 2 Otoski ( wiem , mało , do kupie ! ).

Rośliny - tu kupiłem zanim poczytałem ale myślę , że przyjmie się : Nurzaniec , Moczarka , Kabomba + jakieś inne rośliny mam ;).

Brak nawozów itp. Pokarmy to Tropical , granulki , płatki , roślinę , na barwę itp. + 2 razy w tygodniu Ochotka + Wodzeń.

Parametry - tu się lekko zmieniają ale tak :

 pH - 7 

GH - 13

KH - 8

Myślę o obsadzie  : 5 Otosków , 6 Kirysków , 9-10 Danio , i 6-7 Gupików. Chyba , że polecicie mi coś innego ?

post-20881-0-18306800-1398203105_thumb.jpg

Edytowane przez Pstry93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hodowlana ramireza, ok. 5cm. Wrzucisz do 100l 20szt?

Przykładów jest mnóstwo, które pokazują ile warty jest ten przelicznik. Na każdą rybę należy patrzeć indywidualnie, a nie ile mamy centymetrów ryby w akwarium.

No dobra, przekonałeś mnie... :P

 

To co do akwarium : 

Filtracja - Aquaela 650l/h.

Grzałka - 100W.

Oświetlenie - 2x 18W , razem 36W.

Bimbrownia - nie chce robić , za małe doświadczenie.

Aktualnie ze starego baniaka są : 6 Danio pregowane , 4 Kirysy pstre i 2 Otoski ( wiem , mało , do kupie ! ).

Rośliny - tu kupiłem zanim poczytałem ale myślę , że przyjmie się : Nurzaniec , Moczarka , Kabomba + jakieś inne rośliny mam ;).

Brak nawozów itp. Pokarmy to Tropical , granulki , płatki , roślinę , na barwę itp. + 2 razy w tygodniu Ochotka + Wodzeń.

Parametry - tu się lekko zmieniają ale tak :

 pH - 7 

GH - 13

KH - 8

Myślę o obsadzie  : 5 Otosków , 6 Kirysków , 9-10 Danio , i 6-7 Gupików. Chyba , że polecicie mi coś innego ?

Te gupiki coś nie bardzo. One mają nieco inne wymagania, np.lubią twardą wodę. ;)

Tu są przykłady biotopów w twoim litrażu http://forum.superakwarium.pl/topic/30649-projekt-101-obsad-biotopowych-dla-112-litr%C3%B3w/

Edytowane przez Kot-akwarysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem , Gupiki mogą przebywac w wodzie od 10GH do 30GH , wiec to była moja myśl.

 

 

Mogą, ale u mnie żle się w takiej miękkiej (jak dla nich) wodzie czuły (jak Twoja).

 

Poza tym gupiki są naogół spokojne, w przeciwieństwie do danio które mają raczej żywy i energiczny charakter. Ne polecam tego połączenia. ;)

Edytowane przez Kot-akwarysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może , żeby uprościć wypisze rybki które mi się podobają : 

Razbory - Hengela / klinowe.

Danio - pręgowane / niebiański. 

Gupiki - pawie oczko.

Neony - Innesa / zielone.

Bocja - wspaniała / karłowata.

Brzanka - sumatrzańska.

Kirysek - Pstry / Pigmej / Panda / Lamparci.

Otosek - przyujściowy.

Krewetki - RC. 

Jak coś jeszcze przyjdzie mi do głowy dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc, że parametry się lekko zmieniają?
Jaka temp w akwarium?

 

Wyjmij ten zameczek. Może zmieniać parametry wody lub wydzielać toksyczne substancja (farba).

 

Dosadź więcej roślin, ryby lubią busz :) Na lokalnych forach (np. wojewódzkich) mają często do oddania wiadro roślin za grosze ;)

 

Wyrzuć ochotkę, to jeden z najgorszych pokarmów. To, że ryby jedzą nie oznacza, że jest dla nich dobre. Zamiast ochotki kup mrożoną Artemie lub Daphnie.

 

Taka ciekawostka, brzanki sumatrzańskiej w Polsce nie dostaniesz :D To w sklepach to jakaś hybryda czy coś.
Bocje wspaniałą też możemy wykluczyć, nie masz 2,5m akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry się zmieniają np. ( pH skacze z 6.8 do 7.2 ). itp.

Aktualnie mam ustawione na grzałce 24 C.

Zamek wyjmę jak zrobię z kokosem , puki co poleży chwilkę.

Rośliny dosadzę.

U mnie w mieście ciężko z czymś innym niż Ochotka , nie wiem czemu.

Z Brzanką nie wiedziałem , a co do Bocji , to jestem tego świadom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lepiej karmić samym wodzieniem niż ochotką ;)

Bardzo dobrze, że masz piasek. Daje CI to dużo możliwości ;)

 

Parametry mierzysz paskami? 

 

Chcesz mieć obsadę z jednego kontynentu (wersja lepsza dla Akwarysty, nie powinno się mieszać) czy zmieszaną z różnych kontynentów?

AZJA

-harem bojownika/prętnika karłowatego

-15-20 rozborek hengela/klinowych

- przy gęstej roślinności krewetki

- 6 piskorków kuhla. 

 

AMERYKA

-parka/harem pielęgniczek (tylko trzeba trochę zmiękczyć wodę)

-10-12 neonów czerwonych/20 zielonych

-6 otosków

-15 kirysków pigmejów/8 panda

 

Tutaj możesz sobie jeszcze popatrzeć http://forum.superakwarium.pl/topic/30649-projekt-101-obsad-biotopowych-dla-112-litr%C3%B3w/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie 2 w 1 mam. Staram się kupić sam Wodzień albo Artemie.

Kropelkami najtańszymi , trochę uszczuplony budżet mam :(

A o Biotopie nie myślę póki co. Preferuje bardziej akwarium wielogatunkowe. 

I co może grozić mojemu akwarium jeśli bym się zdecydował na Gupiki ( które są bardzo wytrzymałe ) ?

I tak czytam dziś o rybach i jakieś Skalary albo Paletki odpadają ? Bo za mały litraż oraz długość i wysokość ?  

Edytowane przez Pstry93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...