Skocz do zawartości

akwarium 480 l porady


caliber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam takie akwarium 150x57x57 przednia szyba opti 

do tej pory pływają w nim duże ryby sumy pielęgnice 

lecz jest plan całkowitej zmiany 
chciałbym akwarium roślinne 

światło już jest przygotowane wiszące nad akwarium okolo 30 cm 2 halogeny hqi 70 wat z możliwością dołożenia 3 i 4 szt 18 wat t8 

czy to wystarczy ?? 


jakie podłoże ?? chyba najlepie z allegro w workach ?? 

nawozy easy kupowac czy coś innego proponujecie 

z co2 się cały czas zastanawiać czy kupować zestaw bo w bimbrownie bawić się nie będę 

podmiany wody co 2 tyg mam beczke 250 l 

obsada ?? nie mam jeszcze pojęcia ale zanim będa rybki pewnie z miesiąc pożyje akwa bez nich 

na pewno krewetki różne i ślimaki ampularie tylko nie wiem jak to z nimi będzie jak nie ma przykrycia czy nie będa wychodzić sobie 

a rybki to jeszcze kwestia przemyślenia 

 

chciałbym roślinne typu holender tylko nie wiem czy moja wiedza jest wystarczająca by takie stworzyć 

z trawniczkiem lecz nie wiem czy światła starczy dla goostlimy ? 



co do obsady to rybki co nie niszczą roślin a ni nie atakauja ampluri i krewetek 

filtr posiadam tetra ex1200 nie wiem czy nie będzie potrzebny jeszcze jeden ? 

grzałka eiham 250 wat tem okolo 26 c 

wode mam z kranu z ph 7 wiec ogolnie mam super wodę
prosze o rady bardzo

 

Pisownia. Mapet

Edytowane przez Mapet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wode mam z kranu z ph 7 wiec ogolnie mam super wodę

 

Proponuję zakupić testy najlepiej kropelkowe i zbadać dokładniej parametry (PH, Gh i Kh) na początek.

 

a rybki to jeszcze kwestia przemyślenia

 

...a rybki to kwestia właśnie parametrów jakie jesteś w stanie zapewnić bo akwa masz spore co daje trochę możliwości jednak :)

 

Jeśli chodzi o filtr to przy takiej pojemności jeden fiiltr to raczej trochę mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światło już jest przygotowane wiszące nad akwarium okolo 30 cm 2 halogeny hqi 70 wat z możliwością dołożenia 3 i 4 szt 18 wat t8

To może być mało w Twoim akwarium,tym bardziej że jest ono dosc głębokie w zbiornikach roślinnych optymalna moc oświetlenia powinna wynosić 0,6-do ok.1W/l (w przypadku dużej ilości światłolubnych roślin  np.limnophila aquatica)

 

 

jakie podłoże ?? chyba najlepie z allegro w workach ??

Jako podłoże radził bym Ci zastosowac żwir o granulacji 2-4mm,oczywiście pod niego powinieneś dać substrat.

 

 

z co2 się cały czas zastanawiać czy kupować zestaw bo w bimbrownie bawić się nie będę

W przypadku akwa roślinnego nawożenie CO2 jest b.ważne

 

 

podmiany wody co 2 tyg mam beczke 250 l

Radził bym Ci robić podmiany wody co tydzień w ilości 20%

 

 

obsada ?? nie mam jeszcze pojęcia ale zanim będa rybki pewnie z miesiąc pożyje akwa bez nich

To juz Ty dawaj propozycje konkretnych gatunków a my będziemy ew. korygować

 

 

filtr posiadam tetra ex1200 nie wiem czy nie będzie potrzebny jeszcze jeden ?

Jeden Tetra ex 1200 to będzie za mało....radził bym Ci dorzucic jeszcze jeden kubełek o takiej albo jeszcze większej wydajności

 

 

grzałka eiham 250 wat tem okolo 26 c

Ta grzałka będzie za mała,jest taka ogólna zasada przy doborze mocy grzałki 1W/1litr

 

wode mam z kranu z ph 7 wiec ogolnie mam super wodę

To zależy jakie ryby będziedsz chciał hodować....Napisz jeszcze pozostałe parametry Ph,GH,KH oraz NO2,NO3,PO4.

Edytowane przez tołdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki filtr do kupie chyba druga tetre ex 1200 bo ceny eheim są zabójcze 

 

 

zrobie testy i podam 

 

 

a co do ryb zastanawiam się co nie będzie ganiało krewetek  i slimaków ampluria bo na tych stworzonkach mi zależy 

 

Regullamin 6.1. Główna rada to jest taka żebyś zapoznał się z regulaminem. W języku polskim jest coś takiego jak znaki interpunkcyjne i zdania zaczyna się z wielkiej litery. Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a jakie ryby nie zjedzą małych krewetek ? typu Yelow fire itp

Może napiszę które mogą zjeść a wiec przede wszystkim duże pielęgnice.

 

 

Nie muszą, 26 -27'C też będzie dla nich ok.

 

Moim zdaniem nie będzie ok. paletki są bardzo wrażliwymi i  wymagającymi rybami również pod względem temp. i optymalna temp.dla paletek to właśnie 28st,C i taką temp.należy im zapewnić w akwarium.

Edytowane przez tołdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim zdaniem nie będzie ok. paletki są bardzo wrażliwymi i wymagającymi rybami również pod względem temp. i optymalna temp.dla paletek to właśnie 28st,C i taką temp.należy im zapewnić w akwarium.

Przepraszam czy Ty miałeś paletki czy piszesz tak aby pisać a Twoja wiedza z praktyką ma mało wspólnego?

Chyba raczej to drugie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć sorki źle sprawdziłem światło  mam 2 x t5 80 wat 150 cm i 2 hqi 70 wat  razem 300 wat na 480 l czyli 0,62 wat starczy do trawniczka? 

 

Rozumiem że wszystkie duże ryb zjedzą małe krewetki , więc zostaje rezygnacja z krewetek lub rybek większych 

 

Czy wahania temperatury noc dzień są groźne dla obsady .

Bo mam grzałke i przy otwarty akwarium wiszące oświetlenie potrafi mi spać o stopień temp i nie wiem jak by np na to zareagowały .

 

 

Jak policzyć ilość potrzebnego podłoża na moje akwarium bo chce zainwestować w ade amazonie a ona jest dość droga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...