Skocz do zawartości

Moje oświetlenie nocne :)


michallodz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

dzisiaj siedzac i nudzac sie jak co dzien postanowilem zmontowac nocne oswietlenie do mojego 15l kotnika :)

materialy:

- dwie zielone postojówki z czasow kiedy meczylem mojego poczciwego malucha :P do tego dwie oprawki z kierunkowskazow

- tymczasowo wzialem kawalek płyty pilśniowej ktora ma idelnie wymiary na pokrywe :)

- zasilacz 9V chyba od telefonu bezprzewodowego

w płycie zrobilem dwa otwory dokaldnie 12mm :) wlozylem zarowki tj diody w oprawie zarowki w dziurki na szybko unieruchomilem troche silikonem podlaczylem je rownolegle chyab nei musze tlumaczyc jak to wyglada :P

i gra swieci tanczy i stepuje

koszt 0zł czas 5 minut :)

post-1918-13685155657367_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieskie za bardzo kojazy mi sie z pseudo tuningiem bmw E30 na wsiach typu budziszyn :D po za tym mialem zielone :) i ladnie wtedy roslinki wygladaja :)

 

Ale dla nich zupełnie nie przydatne. Jeśli zależy ci na szybkim wzroście roślin to lepsze byłoby czerwone ale jeśli nie to niech zostanie .Mi osobiście nie podoba się kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czerwonego oświetlenie nocnego rośliny wcale szybciej nie urosną . Co Wy tu wypisujecie ??? :lol: Oświetlenie nocne jest tylko po to aby obserwować gatunki które są aktywne po zmroku ( zbrojniki , sumy ) . Światło musi być delikatne i stonowane . A kolor niebieskawy jest moim zdaniem najbardziej naturalny . Imituje światło Księżyca . Oczywiście nie chamski niebieski ale coś z delikatną poświatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też bardzo sie podoba pomysł sam osobiście bym sie wpadł na to żeby zamontować postojówki w akwarium

 

a tak jesli chodzi o krytyke to dolej wody i wtedy zrób zdjecie ( napewno bedzie ładniej wygladał efekt roznoszacego się światła. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja też skorzystam z okazji i pokaże moje oświetlenie nocne w starym akwarium jest tam 35 diod LED niebieskich z płaską soczewką aby kąt padania światła był większy.Troche zdjęcie kiepskie ale widać jak podświetlenie daje czadu, oczywiście było regulowane potencjometrem...

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale napisałem, że jest regulowane potencjometrem czyli jak coś to daje tak aby tylko lekko świeciło...I tak nie korzystam z podświetlenia nocnego.Jak gaszę światło w akwa to tylko zapalam na godzinkę czy dwie a później całkowicie wyłączam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...