Skocz do zawartości

Zastosowanie wody utlenionej.


Rychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w akwarium mały wysyp glonów, a rybki złapały małą przyduchę po zmianie zacieru w bimbrowni. Podałem więc wodę utlenioną. Wlałem 30 ml i wyszło ok 0,5 ml/l. I o dziwo na drugi dzień zielenice praktycznie się cofnęły i zrobiły takie ciemnozielone i brązowe. Krasnorosty z białych zrobiły się strasznie ciemne i odpadają jak tylko np rybka je poruszy.
Według mnie woda utleniona to dobry sposób na glony, ale tylko na skutki bo niestety przyczyn nie usunie :(
A Wy stosowaliście? Jakie jest wasze zdanie?
Zapraszam do dyskusji :)

Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2
 

Edytowane przez Rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem jedynie do czyszczenia obudów filtrów i grzałek. Uważaj jednak jak wlewasz wode utlenioną do akwa bo zbyt duża ilość wciągnięta przez skrzela może być zabójcza. Słusznie jednak zauważyłeś,że nie usuwa to skutków. Napisz coś dokładniej o baniaku,a zapewne poradzimy ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie proszę o porady, ponieważ mam małe ilości glonów które mi nie przeszkadzają (optycznie). Wygląda to tak naturalnie :). A tak jak już to ktoś pisał: "nie istnieje akwarium bez glonów" więc póki nie szkodzą roślinkom to nie ma problemu :D

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w akwarium mały wysyp glonów, a rybki złapały małą przyduchę po zmianie zacieru w bimbrowni.

 

Skoro była przyducha to miałeś za dużo co2 w wodzie, wtedy należy napowietrzyć wodę, a nie lać H2O2 (utleniona woda).

 

 

 I o dziwo na drugi dzień zielenice praktycznie się cofnęły i zrobiły takie ciemnozielone i brązowe. Krasnorosty z białych zrobiły się strasznie ciemne i odpadają jak tylko np rybka je poruszy.

Według mnie woda utleniona to dobry sposób na glony, ale tylko na skutki bo niestety przyczyn nie usunie  :(

 

 

Odkrycie typu ziemia jest okrągła :)

Moja opinia: Nie wiem czy to dobra dawka, ale możesz pozabijać ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest odwrotnie. Utleniona działa bardzo negatywnie na skrzela i nalezy ją podawać tylko punktowo. Sam sobie zaprzeczasz piszesz,że miałeś glony (w nadmiarze)które owszem usunąłeś,ale jest to usuwanie tylko skutków,a nie przyczyn. Zbyt duża liczba jakiegoś zwiazku ,,glono pędnego" może być również szkodliwa dla ryb.

Edytowane przez p.Agassiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...