Skocz do zawartości

Obsada 73,5 l


Piotrek Chudzikowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam aktualnie planuję obsadę do mojego nowego akwarium, a więc tak chciałbym zakupić neonki ok od 6 do 8 sztuk, również gupiki o ile będą mogły być razem z neonkami, molinezje black molly, nie wiem jaką ilość. I tutaj moja prośba o podpowiedzenie jakie rybki typu glonojad czy jakieś inne co by trochę dna oporządziły. Parametry akwarium to ph 6, na dnie jest grys drobny pod nim trochę grubszy temp. 25* filter aqualel uni filter 500 z wkładem gąbkowym oraz  ceramicznym, dodam jeszcze że akwarium już odstało 3 tyg. jeśli o czymś zapomniałem to sorry i liczę na podpowiedzi.

Edytowane przez Piotrek Chudzikowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by się dało to wymień chociaż część podłoża na piasek.

Najlepiej całe. To, że stało 3 tygodnie nie oznacza, że zakończył się cykl azotowy. Masz test na No2?

 

Gupiki mają inne wymagania od neonów. Więc takie połączenie być nie może. Na molinezje akwarium za małe, min 80cm.

Proszę, pisz ZBROJNIK. Na ZBROJNIKA niebieskiego akwarium za małe. Co najwyżej 6 otosków. W dobrze prowadzonym akwarium glonów po prostu nie ma, a jeśli już są to trzeba likwidować przyczynę, a nie skutek ;)

 

Jakie wymiary akwarium?

Zmienisz podłoże na piasek? Będziesz miał większy wybór ryb ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No2 = 0 albo 0,5 koloru do końca nie potrafie okreśłić, taki między tymi dwoma, natomiast No3 = 10, no dobrze postaram się dokupić piasku i go jakoś ładnie ulokować, no dobrze w takim układzie co by można było dobrać do neonków? oraz w jakich ilościach żeby rybki miały jak najlepiej. Krzysiek jakbyś mógł to napisz skąd biorą się glony i jak z nimi walczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz filtr RO, że pH masz 6?

Nikt Ci tutaj nie napisze skąd się biorą glony bo przyczyn ich występowania jest tak samo dużo jak ich samych. Ważne żebyś nie miał przerybienia, karmił prawidłowo, miał sporo roślin, odpowiednie światło i dbał o akwarium.

Jaką masz teraz temperaturę w akwarium przy wyłączonej grzałce? Neony lubią wodę dosyć zimną i nie każdy jest w stanie zapewnić im w akwarium odpowiednią temperaturę gdyż jak wiesz wodę ciężej jest schłodzić niż ogrzać. 25*C, które masz obecnie to za dużo.

Podaj dokładne wymiary akwarium bo litraż masz niestandardowy, a od samego litrażu ważniejsze są zwykle wymiary dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...