Skocz do zawartości

Start pierwszego akwarium 150L


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi po pół roku się porobiły. Mineralizuję wodę do kostki z krewetkami. Do akwarium zacząłem dodawać, jak się pojawiły braki w magnezie a  ślimakom zaczęły się robić braki w muszlach.

edit: dodaje mineralizator ten: http://allegro.pl/nawoz-hydro-5-0-gh-5-kh-0-500-ml-i4037295378.html

Edytowane przez AdamNiedzwiecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od Siebie , że jeżeli istnieją jakieś przeciwwskazania co do posiadania filtra RO to polecam podpytanie w zoologu o taką wodę , ja (co prawda potrzebuje jej mało bo tylko 7l/tydzień )kupuje za 30 gr/litr . Polecam również ziemię ogrodową pod piach , raz się skusiłem i już nie wrócę do samego piachu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że bardziej się opłaca wydać na filtr niż kupować wodę z RO, tak na szybko licząc to po 17-20 tyg wydam tyle co kosztuje RO. Nie wliczając w to zalewania zbiornika :)

Sam się zastanawiam nad ziemią pod piasek tylko nie mam pojęcia jaką kupić.

 

Filtr RO już w drodze do mnie za parę dni resztę sprzętu będę zamawiał.

Może się uda w tym miesiącu zalać zbiornik :)

Edytowane przez vascom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, na pewno Labeo [czarna z czerwonymi płetwami] (zbiornik chyba wystarczający dla niej). Chciałem wybrać prostszą drogę czyli zalać zbiornik, poczekać aż dojrzeje potem badania wody i rybki. Z filtrem RO na pewno mam ułatwione zadanie by najpierw wybrać obsadę potem dostosować wodę. Za kilka dni pewnie pojawi się mój temat w dziale z obsadą.

 

Jeszcze raz chciałbym bardzo mocno wszystkim podziękować za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...