Skocz do zawartości

Ameryka Południowa 112l


Pavell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę przerybić akwarium dlatego prosiłbym o poradę. Problem polega na tym, że na dnie ponieważ jest jasny piasek pojawiają się liczne odchody rybek i syfek, a nie mam jako tako ekipy sprzątającej, bo otoski dna nie sprzątają, dlatego rozważałem kupno jakiś kirysków jednak chcę uniknąć tego o czym wspomniałem na początku.
Zbiornik 80x35x40 Profil
Oświetlenie 2xt8 18W Philips Aquarelle 10000K + Philips 865 6500K, dodatkowo 2 paski ledowe o łącznej mocy 6W jednak dające barwę światła nieznaczącą dla ryb i roślin zamontowane w celu doświetlenia boków i obserwacji przed jak i po zgaszeniu głównego oświetlenia. Pokrywa od spodu cała wyłożona odbłyśnikami z blachy nierdzewnej.
Zbiornik założony z początkiem marca 2014
Podmiany wody 10l / tydzień
Parametry wody:
NO3 10-25
NO2 0
GH 7-14
KH 10
pH 7,2 na podstawie testów paskowych jbl ( ostatni pomiar 17.03.2014 )
Temperatura 24 stopnie
Bimbrownia działająca całą dobę, planowana wymiana zacieru po miesiącu od uruchomienia zbiornika tj. z początkiem kwietnia. Zacier 1l woda, 400g cukier, 10g drożdże
Obsada: 18x Neon Inessa, 8x Otosek Przyujściowy wpuszczone 14.03.2014. W najbliższych tygodniach 1+2 Pielęgniczka Kakadu/ Borelli 
Roślinność:mniej południowo amerykańska, ale musiałem liczyć się ze swoim słabym oświetleniem, liczne Cabomba caroliniana, Vallisaneria spiralis, Elodea, Nymphaea Lotus, Anubias barteri, Anubias nana, Vesicularia dubyana, Cladophora, posadzone 2 do 3 tygodni temu przed wpuszczeniem ryb, kondycja bardzo dobra, brak śladów glonów, przycinka 19.04.2014 ze względu na zasłonięcie tafli wody przez kabomby lotusy i nurzańce
Podłoże: Żwir wymieszany z ponad 10kg piasku do piaskownic, korzenie red moor wood ( chyba ), liczne skałki
Filtr: Fluval 204 wydajność maksymalna 420l/h włączony całą dobę, czyszczony 21.03.2014 w wodzie ściągniętej z akwarium w celu uniknięcia wybicia pożytecznych bakterii.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski nie posprzątają Ci kup oraz całej ilosci detrytusu, to jest twoje zdanie przy cotygodniowych podmianach. Oczywiscie możesz dodać odpowiednio mały gatunek do obsady. Lepszym rozwiazaniem dotyczacym oświetlenia będzie 2x6500 lub 6500 +8000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cotygodniowym ściągnięciu brudów, zauważam, że stosunkowo bardzo szybko go przybywa dlatego myślałem o czymś dodatkowym.
Co do oświetlenia to 10000K Philips Aquarelle jest bardzo często polecana jako tylnia lampa dla wysokich roślin dlatego trochę nie rozumiem po co mi drugie "żółte" światło.

Edytowane przez Pavell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem o co Ci chodzi, chcesz mieć Amerykę Płd. ale nie chcesz mieć syfu itp.

Tak naprawdę to nie idzie w parze. Tak zwany "syf" i detrytus to niemal nieodzowna i oczekiwana sytuacja w akwarium więc nikt nie usuwa i nie odmula resztek z akwarium.

Tego typu zbiorniki powinny prowadzić się same. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Ameryka Południowa to nie tylko słynne BW, ja bardziej chciałem iść w stronę CW.  Czyste wody kojarzyły mi się też z czystym dnem, chociaż to bardziej przejrzyste wody o ile wiem. Chyba, że się mylę co do tego dna to proszę o sprostowanie to się wyjaśni i byłby od razu spokój co do obsady  :)

Edytowane przez Pavell
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...