Jump to content

Molinezja


Czarnyluk
 Share

Recommended Posts

Witajcie, dostałem wczoraj samicę molinezi no i zauważyłem że ma większy brzuszek niż druga i się zastanawiam czy może być tak że ma młode ? :) Jeśli tak czy już ją trzymać w kotniku czy nie ? :) Bo co do młodych nie będzie problemu żeby coś z nimi zrobić bo mogę je dać znajomym :) Zdjęcia są tej samej rybki jak coś :P

post-20708-0-12141400-1395407775_thumb.jpg

post-20708-0-57312800-1395407787_thumb.jpg

Edited by Czarnyluk
Link to comment
Share on other sites

Myślę, że ciężko będzie określić ile jeszcze czasu do porodu. Co do określenia czasu, w którym masz odłowić rybę do kotnika to bym proponował poczekać aż dojdzie do pierwszego porodu i wtedy będziesz widział już jaki ma brzuch bezpośrednio przed porodem. Możesz sobie fotki robić żeby później mieć coś do porównania. Jednakże ja Ci odławianie odradzam, molinezje dosyć szybko się mnożą więc jeśli masz w akwarium jakieś gęstwiny (np wgłębka na tafli) to ilość odchowanego narybku i tak będzie spora, a zaoszczędzisz stresu swoim samicom. 

Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki ogólnie za rady :) No akwarium jest świeżo przygotowane do ryb więc za dużo roślin jeszcze nie ma, tzn jest killka ale nie jest tak gesto bo wszystko jest małe jeszcze ;) Ale pewnie miesiąc to napewno zejdzie więc sobię cierpliwie poczekam, a rośliny też zdążą się rozkrzewić i zagęścić więc później będę myślał ;)

Link to comment
Share on other sites

Nic nie odławiaj. I nie dlatego że może kocenie wstrzymać, chociaż to uważam za bzdurę, ale dlatego że tylu znajomych  na pewno nie masz co ona wyda na świat potomstwa. Po drugie jest płaska jak decha ;) Jak będzie kotna i przy "rozwiązaniu" to na pewno nie będziesz miał wątpliwości co do tego ;)

Edited by ASPAHARIAN
Link to comment
Share on other sites

Tzn może faktycznei mi się zdaje bo porównałem tą do drugiej i może być tak ze właśnie ta druga jest bardzo chuda i mi się wydaje że ta może spodziewać się młodych ;)

 

Nie zaczynając nowego wątka dzisiaj zauważyłem pierwszy raz małego ślimaka, który jest żółty i ma gdzieś 0.5cm (nie mam zdjęcia na razie bo nie miałem za bardzo jak zrobić no, a później się gdzieś shcował ale jak się pokaże to wrzuce zdj ;) ) No i teraz pytanie takie czy od razu wywalić ślimaka czy zostawić tego jednego, pytam się bo wiem że to może się skończyć plagą czy jak to nazwać mając nawet jednego ale chciałem się dowiedzieć jakie jest wasze zdanie? :) Bo ogólnie jestem początkującym akwarystą więc wolę się zawsze zapytać ;)

Link to comment
Share on other sites

Zapewne zatoczek. Jak jakieś widzisz to od razu wyrzucaj, prawdopodobnie przywlokłeś jaja z roślinami i może Ci się nie udać wyplewić wszystkiego ręcznie. Generalnie ślimaki w akwarium są pożyteczne bo żywią się resztkami pokarmu i glonami, ale bardzo szybko się mnożą i robi się ich tyle co żwiru :P Możesz profilaktycznie wpuścić do zbiornika jednego ślimaka Anentome Helena (żywi się ślimakami), jeśli zrobisz to szybko to albo zje wszystkie ślimaki jakie masz, albo pomoże Ci w utrzymaniu ich ilości na bezpiecznym poziomie. 

Ślimak ten jeśli jest sam to się nie rozmnaża. Jeśli zabraknie mu do jedzenia ślimaków to będzie zjadać pokarm dla ryb.

Link to comment
Share on other sites

W sklepach zoologicznych w galeriach czy marketach na pewno kupisz, z takimi osiedlowymi różnie bywa. Zawsze możesz też szukać na portalach aukcyjnych, czy z ogłoszeniami i pewnie znajdziesz kogoś w okolicy kto ma te ślimaki bo są ostatnio dosyć popularne. A jak jesteś z okolic Mikołowa to mogę jakiegoś odstąpić bo trochę tego mam w piachu.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ten ślimak ma tak około 1cm to właśnie dostałem od kolegi roślinki i taki jeden tam się pokazał i wygląda praktycznie identycznie więc go zostawię tak to ale ogólnie dzięki ;) Nie pomyślałem i nie zrobiłem zdjęcia żeby się upewnić ale jak o tym pomyślałem to już się schował gdzieś no jeśli się pokaże to zrobię zdjęcie i wrzucę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...