Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

bardzo chcę mieć akwarium z Neonami Inessa, ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać.
Na początek kupiłam akwarium 60l, uzdatniacz ESKALARIN firmy Tropical, testy do wody i ciemne kamyki na dno.
Wiem, że Neonki lubią roślinność i chciałabym się dowiedzieć jakie roślinki kupić.
Byłabym wdzięczna również za informacje jaki filtr wewnętrzny i pompka powietrzna będzie najlepsza do akwarium.
Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny, które mało wymagające na początek, to np:

Mech jawajaski

Anubiasy

Kryptokoryny

Nurzaniec

Moczarka

Rotala gren

Hygrophila

Bacopa

Żabienica np.czterożebrowa

Wywłócznik zielony

Gałęzatka kulista

Rogatek sztywny

Pelia,wgłębka i wiele innych mam nadzieję, że z tych roślin coś sobie Wybierzesz..Jeśli interesują Ciebie filtry wewnętrzne, to zaproponuję zakup filtra FAN1,a np. grzałkę comfotrtzone gold 50W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

uzdatniacz ESKALARIN firmy Tropical

Niepotrzebny, akwarium samo dojrzeje.

 

 

testy do wody

Kropelkowe czy paskowe? Jakie rodzaje testów?

 

 

ciemne kamyki na dno

Jakie dokładnie kamyki? Żwir rzeczy, bazalt?

 

 

jakie roślinki kupić.

Jakie masz oświetlenie? Czy będzie nawożenie? Czy będzie CO2?

 

 

jaki filtr wewnętrzny

Może lepiej kaskada, np FZN-2? Jeżeli koniecznie wewnętrzny to Aquael Fan-2 plus.

 

 

i pompka powietrzna

Niepotrzebna.

 

 

bardzo chcę mieć akwarium z Neonami Inessa

Parametry, parametry i jeszcze raz parametry. Kupiłaś testy, więc zbadaj wodę i podaj wyniki, zobaczymy czy dla neonów będzie dobra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebny, akwarium samo dojrzeje.

 

 

Kropelkowe czy paskowe? Jakie rodzaje testów?

 

 

Jakie dokładnie kamyki? Żwir rzeczy, bazalt?

 

 

Jakie masz oświetlenie? Czy będzie nawożenie? Czy będzie CO2?

 

 

Może lepiej kaskada, np FZN-2? Jeżeli koniecznie wewnętrzny to Aquael Fan-2 plus.

 

 

Niepotrzebna.

 

 

Parametry, parametry i jeszcze raz parametry. Kupiłaś testy, więc zbadaj wodę i podaj wyniki, zobaczymy czy dla neonów będzie dobra. 

Testy mam paskowe, Tetra Test 6 w 1 

oświetlenie: jedna świetlówka T8 6500K 

kupione kamyki to bazalt 

wyniki testów: gh=12, kh=6, ph=8 no2=0, no3=waha się pomiędzy 25 a 30 

Rośliny, które są mało wymagające na początek, to np:

 

Mech jawajaski

 

Anubiasy

 

Kryptokoryny

 

Nurzaniec

 

Moczarka

 

Rotala gren

 

Hygrophila

 

Bacopa

 

Żabienica np.czterożebrowa

 

Wywłócznik zielony

 

Gałęzatka kulista

 

Rogatek sztywny

 

Pelia,wgłębka i wiele innych mam nadzieję, że z tych roślin coś sobie Wybierzesz..Jeśli interesują Ciebie filtry wewnętrzne, to zaproponuję zakup filtra FAN1,a np. grzałkę comfotrtzone gold 50W.

Dzięki, napewno coś z nich wybiorę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym oświetleniu 0,25W/L, tylko mało wymagające rośliny, żabienice, anubiasy, mchy itp. Co do parametrów wody, które podałaś to niestety nie jest woda dla neonów innesa, masz twardą i zasadową wodę... ale testy paskowe nie są miarodajne, więc albo kup kropelkowe, albo sprawdź na stronie wodociągów twojego miasta, jakie parametry są podane. Bazalt zatwardza wodę, więc moim zdaniem do wylotu z akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym oświetleniu 0,25W/L, tylko mało wymagające rośliny, żabienice, anubiasy, mchy itp. Co do parametrów wody, które podałaś to niestety nie jest woda dla neonów innesa, masz twardą i zasadową wodę... ale testy paskowe nie są miarodajne, więc albo kup kropelkowe, albo sprawdź na stronie wodociągów twojego miasta, jakie parametry są podane. Bazalt zatwardza wodę, więc moim zdaniem do wylotu z akwarium.

Ok, wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...