Skocz do zawartości

Problem ze zbrojnikami


DorotaW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie.

Rok temu kupiłam 4 zbrojniki rzekomo wszystkie niebieskie(były malutkie).

Po pewnym czasie okazało się, że jeden z nich to zbrojnik lamparci-gdy podrośnie zamierzałam go oddać bratu do 500l zbiornika. Do tej pory był spokój, ale w ciągu dwóch dni wyciągnęłam dwa martwe zbrojniki niebieskie(te które były większe) Został trzeci najmniejszy. Czy to możliwe, że wykańcza je lamparci?

Dodam, że parametry wody są ok, ale kilka dni temu stosowałam Costaforte, bo miałam chorego Proporczykowca.

Padła też krewetka Atya Gabonensis.

Edytowane przez DorotaW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, że wykańcza je lamparci?

Nie.

 

 

 

Dodam, że parametry wody są ok

Nie ma czegoś takiego jak parametry wody ok.

Zwykle ryby chorują jak są osłabione. Osłabia je stres, złe paramerty wody, źle dobrana obsada.

W akwarium mamy pełno różnych form przetrwalnikowych, które uaktywniają się jak ryby są słabe.

 

 

 

kilka dni temu stosowałam Costaforte, bo miałam chorego Proporczykowca. Padła też krewetka Atya Gabonensis.

Nie myślałaś, że nawej jeśli nie mają objawów to choroba nadal zbiera żniwo?

Do leczenia też są bardzo ważne parametry wody, większość producentów tego nie pisze bo stracili by ponad połowę klientów.

Zresztą gotowe zoologiczne mieszanki tylko chwilowo zmniejszają atak danego pasożyta, po protu są za słabe.

A wtedy choroby jak bumerang po jakimś czasie wracają.

Jakie masz pH, KH, GH, temp?

Jakiej konsystencji są rybie odchody (opisz je)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...