Skocz do zawartości

NO2 JBL - zepsute odczynniki ?


Nemo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy coś się nie stało z moimi odczynnikami z testu JBL na NO2. Pod koniec stycznia wymieniłem gąbkę w akwarium, ponieważ poprzednia się zapchała. Od tamtej pory dość często sprawdzam NO2.

Wtedy, testy pokazywało NO2 na poziomie 0,05 ppm. Stwierdziłem, że to nowa gąbka zachwiała równowagą biologiczną, ponowie próbę za 2 tygodnie. Po dwóch tygodniach to samo, 0,05 ppm.

W środę sprawdziłem ostatni raz i dalej tak samo 0,05 ppm. Kojejny test w drugiem zbiorniku 15L działa 2 miesiące, wykazało 0,025ppm.

Podejrzewałem złe wypłukanie flakoników i strzykawki. Wypłukałem destylowaną wodą, dałem nową strzykawkę i dalej tak samo test wykazuje 0,05 ppm. 

Dzisiaj sprawdziłem jeszcze wodę destylowaną. Nawet tam nie do końca było czysto. Jak dla mnie to test w destylce wykazuje pomiędzy 0,025, a 0,05ppm. Dałem jeszcze żonie do obejrzenia bo mówie może człowiek za długo przed kompem siedzi i już mu na oczy idzie. Stwierdziła że pasuje do koloru przy 0,025ppm.

 

 

Czy to oznacza że mój test przeterminował się, pomimo że ma jeszcze rok wazności na opakowaniu ?

 

 

Parametry mojej kranówki z dnia 02.03.14r.

 

PH: 7,5 miesiąc temu sprawdzałem było 8
GH: 19
KH: 10
NO2: 0,025
NO3: 10
PO4: <0,02

Edytowane przez Nemo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...