Skocz do zawartości

Dawkowanie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie chciałem bawic się z tymi solami, wiec poszedłem na łatwizne i kupiłem taki zestaw http://www.akwarium-net.pl/zestaw-nawoz%C4%82%C5%82w-makro-mikro-p-814.html  Co powiecie na temat tego dawkowania??? Po miesiącu dawkowania wyszły mi takie testy:

PO4 - 5 :-(

Fe - 0,1

Akwarium 112

Oświetlenie 2*18W AquaGlo 1*18W FloraGlo

Filtracja Hw 302 Biokulki,Zeolit,Caramika + Prefiltr

Roślinki:

Anubias niski

Gałęzatka

Nurzaniec

Żabienica Ozyrysa

2 korzenie + kokos

 

Nie pisz postów w cudzych tematach, wprowadzasz tym zamieszanie. Rozdzielam. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chciałem bawic się z tymi solami, wiec poszedłem na łatwizne i kupiłem taki zestaw

Kupując ten zestaw bawisz się solami, tylko z tą różnicą, że kupiłes drogo rozrabiane sole. :)

Skąd u Ciebie taki poziom fosforu? Nie pojawia się już czasami taki piękny zielony dywanik?

Na jakim poziomie jest azot? Mam nadzieję, że testy robione przed podmianą. Zredukuj fosfor 10:1 do azotu.

 

 

 

Filtracja Hw 302 Biokulki,Zeolit,Caramika + Prefiltr

Po co Ci tam zeolit? Masz zawyżony azot? Jak nie to zeolit wylatuje z filtra.

Masz CO2? Bo masz mocne światło, w sumie to jesteś na krawędzi potrzeby jego podawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 wiec poszedłem na łatwizne i kupiłem taki zestaw

 

Za taką kasę sam by je tobie rozrobił i wysłał i jeszcze bym sporo zarobił.

 

Skąd u Ciebie taki poziom fosforu? 

 

Takie wartości nie zawsze szkodzą. Warto by to obniżyć chociaż do 3mg/l. Tyle miałem przez ostatnie 6 mies. Jak rośliny ruszą to wypompują resztę fosforu.

 

NO3 - 50

NO2 - 0

pH - 7

 

Ja bym zrobił solidniejszą podmianę i nawoził 50% zalecanych dawek, bo masz zbyt wysokie stężenia już. Jak nadal będą wysokie to zmniejsz do 25% dawki.

 

Glonów odpukac jeszcze niemam

 

Ratuje cię stosunek.

 

 

Miałem nadzieje ,że to dawkowanie podane na stronie jest OK??  :-(

 

 

Dawkowanie dobiera się indywidualnie, bo masz inne rośliny, oświetlenie itd.

 

Druga opcja to nie rób podmiany, nie nawozisz azotem i fosforem, potas lejesz 25% zalecanej dawki, bo skoro masz sporo azotu i fosforu to lejąc azot lejesz także potas (jeśli to KNO3). Dając jeszcze potas z K2SO4 to masz pewnie już dawno kosmiczne stężenia. Chyba, że ten azot jest z NH4No3, ale wątpię, bo już dawno wybiłbyś wszystko w akwarium takim dawkowaniem. Po wstrzymaniu azotu, fosforu czekasz tak długo aż wystąpią braki azotu lub fosforu i wtedy zaczynasz znowu dawkowanie w ilości np. 50% poprzedniej dawki. 

Edytowane przez tomeksup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...