Skocz do zawartości

Brzanka brokatowa a brzanka zielona różnice


jaro02V83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie. Prosiłbym doświadczonych akwarystów o wskazanie różnic wizualnych pomiędzy brzanką brokatową a zieloną. Po czym można na 100% stwierdzc że ta ryba to brzanka brokatowa a ta to brzanka zielona. Z tego co czytałem u różnych źródeł to podobno odcień płetw i odcień ciała ale czy tylko ?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam jaro02V83

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź tak jak podesłałeś wg tych linków różnica jest wyraźna. Chciałbym abyś zobaczył ten link

i odpowiedział czy oprócz brzanki różowej jest tam brzanka brokatowa czy zielona ? Mam ten problem ponieważ w sklepie w którym dzisiej byłem też były takie brzanki i były opisane jako zielone a wg mnie i tych linków które podesłałęś to brzanka brokatowa. Proszę o konsultacje i odpowiedź Edytowane przez jaro02V83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tu jedynie brzanki brokatowe i różowe (odmiana hodowlana,której bardzo nie lubię). Jako brzanki zielone określa się również brzanki mszyste czyli odmianę hodowlaną brzanki sumatrzańskiej:

http://rybyakwariowe.eu/galeria/ryby_brzanka_sumatrzanska/brzanka-sumatrzanska-ryba-akwariowa-brzanki-3.jpg

Nie wierz we wszystko co pisze w zoologicznym lub co mówią sprzedawcy, ponieważ najczęściej są tam randomowi ludzie nie mający dostatecznej wiedzy. Po za tym o wiele ciężej zdobyć dziką odmianę brzanki zielonej niż brzankę brokatową, więc nie ma jej tam w sklepie pewnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...