Jump to content

restart akwarium

Recommended Posts

Proponuje nie nakrywać siatką ziemi ogrodowej, później jest problem z przycinaniem korzonków w razie rozsady lub na robieniem sobie syfu. Bez siatki delikatnie wyciągasz roślinkę, cyk - dajesz w nowe miejsce i nie ma bałaganu jak delikatnie i umiejętnie to zrobisz. Mniemam, że masz żwirku na tyle by stworzyć odpowiednią warstwę by ziemia czasem nie wydostała się w którymś "słabszym" fragmencie podłoża. Ziemi ogrodowej możesz potrzebować więcej na 128L. Ja na moje 60L akwa zużyłem worek 6L i warstwa była 3cm.

Z wodą 50 na 50 może być pod warunkiem, że te 50% to będzie odstana kranówa min 24h.

Filtr umyj i media wypłukaj w części wody odlanej z akwa by nie zniszczyć do końca całej flory bakteryjnej.

Ja robiłem tak jak napisałem i rybki wpuściłem 24h po restarcie. Do dzisiaj mają się dobrze :)

Edited by pkmaverick

A ja tylko tak poradzę: jak wyjmujesz podłożę, to zastąp chociaż część piaskiem. Da Ci to możliwość (jeśli parametry ok) pielęgniczek i ryb dennych :)

Właśnie mam taki zamiar żeby na tył akwarium żwirek a na przód piach tymbardziej że mam w obsadzie kiryski.

Filtr umyj i media wypłukaj w części wody odlanej z akwa by nie zniszczyć całej flory bakteryjnej.

Biologia i tak zostanie ostro zachwiana, w takiej sytuacji filtra się nie rusza....