Skocz do zawartości

Zbrojnik niebieski ikra-narybek


Karolina124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam:
7 Neonów Innesa
7 Danio pręgowane czerwone
1 Gupik jeszcze malutki
3 Zbrojniki Niebieskie

Dziś zauważyłam że moje Zbrojniki złożyły ikrę :smile: ale po chwili dotarło do mnie że jest problem... Czy inne ryby nie zjedzą narybku Zbrojnika? Oto jest pytanie...

Nie wiem jak duży jest narybek i jeżeli ryby mogą je zjeść to czy lepiej będzie przenieść ikrę ? I w jaki sposób ? Mniejszy baniaczek ma zaledwie 5 litrów... Większego niestety nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony zjedzą narybek danio jest to możliwe ikrę będzie Ci ciężko przełożyć ( bez uszkodzenia miotu ) ponieważ jest ona delikatna i jest spryskana mleczem przez samca może się coś uchowa w roślinach pod kamieniami  i korzeniami . Jeśli ikra jest np na roślinie możesz całą roślinę przenieść do tego 5 l aż do podrośnięcia


raczej nie powinny zjeść , zbrojniki pilnują młodych 

Owszem zbrojniki pilnują młodych lecz miałem właśnie ikrę z której zrobił się narybek który się rozpierzchł i neonki na moich oczach zaczęły je zjadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , a samiec nie siedzi na ikrze i jej nie natlenia ? U mnie zawsze jak samiec siedzi w korzeniu to wiem że jest ikra bo ją regularnie natlenia ,nawet do jedzenia nie wychodzi . A masz co zrobić ze zbrojnikami tymi że tak się o nie martwisz ? U mnie mam co miesiąc nowy miot ale na szczęście dorosły skalar redukuje młody narybek więc gdzieś jedna sztuka zostaje . A ty się zastanów co z nimi zrobisz bo będzie ich sporo być może . A jak chcesz je koniecznie mieć to sama podłącz pompkę żeby wodę natlenić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ogólnego nigdy nie wyławiałem miotu. Czy to zbrojnika, czy to neona, skalara, gurami. To co przetrwało to zostawało. A zostawało mało 2-3 sztuki i tyle. Selekcja naturalna. Jak masz co z tym zrobić to odławiaj jak jak nie to zostaw samemu sobie bez zbędnej ingerencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...