Jump to content

Borelli ikra


nick1234
 Share

Recommended Posts

Witam, dziś zauważyłam,że samica borelli zawzięcie pilnuje kokosa-nawet do jedzenia nie wypłynęła. Zaświeciłam latarką, a tam w środku pełno ikry.

Mam taki plastikowy kotnik wewnętrzny, który wkłada się do akwarium-mogłabym jego boki oblec pończochą bo otwory są za duże. Czy jeśli przełożę kokos do niego i odseparuje jaja od samicy to jest szansa,że się coś wykluje? Czy ktoś ma doświadczenie z hodowlą borelli - ciężko jest "dorobić" się młodych?

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

Mnie się w tym tygodniu tarły borellki. Jedna samiczka obrała bazę w kokosie i wykluły się małe - kilkanaście ich naliczyłem. Jednak po tym jak zaczęła je wyprowadzać na spacery to ich liczba zredukowała się już do 2-3 w ciągu dwóch dni (szkoda :( ) - głownie samce borelli się tam do nich dobierały.

Z kolei druga samiczka zaraz po tamtej złożyła ikrę w załomie między kamieniem a kokosem, ale następnego dnia już było pusto - słaba ochrona więc ikra została zjedzona zapewne.

Więc częściowo odpowiadając na Twoje pytanie - ja bym raczej jeśli już przenosić to bym przeniósł z samicą. Ale jestem amatorem, dzielę się tylko swoimi ostatnimi obserwacjami.

Link to comment
Share on other sites

Opis zaczerpnełem z forum FAWA: "Rozmnażanie: Rybki rozmnażają się bezproblemowo w wodzie wodociągowej. Aby tarło było udane należy parce zapewnić żywe jedzenie, dużo spokoju i sporo kryjówej w akwarium. Samiczka składa od 150 do 200szt. ikry. Larwy wylęgają się po ok. 6-7 dniach(jeśli temp. wody wynosi ok. 26*C, jesli więcej to larwy wylęgną się wcześniej). Od chwili wyklucia opiekuje się nimi zwykle samica chociaż zdarza się, że samiec też kilka maluchów przygarnie. Jednak po przejęciu larw przez samca nie ma co liczyć na udany odchów. Poporstu szybko się nudzi opieką i porzuca maluchy. Po następnych 6-7 dniach zaczynają już dobrze pływać i coraz więcej problemów sprawiają samicy, która od tej pory musi pływać po całym akwarium i zbierać "dzieciaki". Borelki są to jedne z najwolniej rosnących pielęgniczek. Dojrzałość płciową osiągają dopiero po 6 miesiącach."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...