Skocz do zawartości

CW jak się zabrać.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zamieżem się zabrać za zrobienie FW( FreshWaters) dla parki p.ramireza 5 kirysków albinosów.

Na "internetach" nic o tym biotopie niezlanazłem ( jedynie dowiedziałem się że ramirezy to fw , ale tylko dzięki temu że przeczytałem to tutaj :P

Wiem że woda ma być miekka kwaśna , moja woda w kranie jest dość twarda mogę to zbić szyszkami korzeniami liścmi.

Napiszcie jakie rośliny kupic, najlepiej z linkami. 

Do tej pory mam akwarium 60x30x35 oświetlenie 15w , filtr aquael fan1 , Grzałka tetratec50, piach z obi , korzen .

Na testy przyjdzie czas ale musze się dowidzieć troche o tym biotopie i roślinach.

Mam nadzieje że moje wypociny da się zrozumieć. 

                                                                                            Pozdrawiam Karol

 

Edytowałem tytuł. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fresh Water to po prostu woda słodka :P.


A tak to Ramirezki zamieszkują wody czyste (czy jak kto woli- przejrzyste). CW.
Połączenie ich z kiryskami albinosami może być problemem bo:

Prawdopodobnie ta odmiana jest odmianą Corydoras paleatus, który jest rybą subtropikalną. A jak pewnie już wiesz; Ramirezka jest rybką zdecydowanie ciepłolubną i połączenie tych ryb nie jest możliwe.

Poza tym te ryby są za duże do Twojego akwarium. Pomyśl o pigmejach/ habrosusach lub pandach.

 

moja woda w kranie jest dość twarda mogę to zbić szyszkami korzeniami liścmi.


Nie zbijesz tym jeżeli KH jest wysokie.
Tutaj trzeba filtra RO.


 

Napiszcie jakie rośliny kupic,.


Rogatek, młode żabienice, sagittaria, Najas, Pistia, Limnobium, Hydrocotyle- to jedne z biotopowych roślin :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dzielić na te podstawowe rodzaje, wód w naturze jest zdecydowanie więcej niż BW, CW, WW itd. Dlatego najlepiej się skupić na konkretnym miejscu na ziemi i się na nim wzorować :P A tak ogólnie to Pley już opisał, najbardziej przybliżone warunki to te CW. Warto też wspomnieć że najlepiej zastosować lekkie oświetlenie

Edytowane przez Bobix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedynie w przypadku BW armata może zastąpić RO


Nie do końca prawda.
Wiele ryb z Czarnych Wód wymaga innej przewodności wody niż ma kranówka- trzeba użyć wtedy RO.
No i nie zawsze torfem zejdziesz do zerowych twardości, a u wielu ryb z typowych czarnych wód to równiez wymóg.

Są twardsze wody przejrzyste, chociażby Kolumbia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, przewodność to często pomijany przez akwarystów parametr :P Choć też zależy jakie się ma parametry w kranie, u mnie np. około 220.

Torf może mieć wpływ na przewodność, gdy jony odpowiedzialne za ten parametr nie przejdą przez torf. Ale tak jak mówisz, RO na pewno mocniej zbije przewodność, słyszałem że do około 10-50 µS/cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w przypadku Kolumbii to dużo jest większych pielęgnic. Mniejsze pielęgnice (Apistogramma) to już kwestia dostępności, ale przykładowo Apistogramma hongsloi.

Ale dla mnie to wróżenie z fusów. Dobierzemy obsadę do deko twarszej wody, a okaze sie, że masz średniotwardą lub po prostu twardą wodę.

Zmierz ją, podaj parametry to będziemy kombinować. Może się okazać, że Amerykę Południową będziesz musiał sobie wybić z głowy bez filtra RO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...