Skocz do zawartości

obsada do 25l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam akwarium okolo 25l o wymiarach 40x25x25 grubość szyby okolo 4mm

Sprzęt :

Pokrywa z oświetleniem 33W

Filtr  firmy AQUARIUM JKA-MIF300 może być z deszczownicą lub bez

Grzałke AQUAEL EASYHEATER 25W

Termometr wewnętrzny szklany nwn jakiej firmy :)

Parametry wody :

PH około 7

GH 16  d

KH około 7 .

W akwarium chciałbym mieć głównie kamienie + niewielkie mchy / roslinki ( prosił bym o podanie roślinek które by pasowały do mojego akwa ) .

Co do obsady to drobniczki odpadają poniewarz sa niedostępne w sklepach zoologicznych w mojej okolicy . Dodam , że chciałbym mieć krewetki oprócz ryb .

Mam dylemat co  do żwirku poniewarz posiadam żwirek rzeczny ( kupilem go w sklepie zoologicznym ) i miałem go w akwarium obawiam się że w moim akwa mogła być dziwna choroba / pasorzyt poniewarz byl on w 2 innych akwach w moim domu ( to coś jest nie do wyleczenia ryby sie ocieraja następnie zaczynaja plywać kolyszacymi ruchami i zdychaja po dłuższym czasie ryby byle leczone prawie wszystkim i na pasorzyty ospe plesniawke nadmanganianem potasu sola temperatura i 0 reakcji tego czegoś ( to nie azot test No2 wynosil 0 a No3 25 ). Czy jeśli wyparze żwirek i ewentualnie dam go do piekarnika sie nada jeśli nie to bym prośil o propozycje dotyczące nowego żwirku ( jaki rodzaj ) . Jeśli ta choroba dalej jest w pozostałych akwariach a ja chciałbym mieć to 25 l zdrowe to jest szansa że sie nie zarazi ? ( akwarium z tym czymś jest w 2 pokoju )

Przepraszam za zamieszanie w moim poście i ewentualnie za ort :)

Proszę o szybka odpowiedz

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o glony tylko o stosunek mocy oświetlenia do litrażu akwarium.

Mówiąc prościej: 33W w 25l to solarium nienadające się do hodowli żadnych gatunków ryb. Zmień oświetlenie na słabsze.

 

Co do obsady. Skoro drobniczki odpadają a chcesz mieć krewetki, polecam gupiki Endlera (harem lub kilka samców).

To aktywne, kolorowe i łagodne rybki.

 

Kup nowe podłoże, najlepiej piasek lub drobny żwirek. Nie wkładaj tu niczego z poprzednich akwariów (choćbyś i nie wiem ile razy to wyparzał), skoro nie wiesz co to za zaraza.

Obsadę wpuść dopiero po standardowych 3 tygodniach dojrzewania. Nie próbuj przyspieszać procesu wodą z innych swoich zbiorników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o glony tylko o stosunek mocy oświetlenia do litrażu akwarium.

Mówiąc prościej: 33W w 25l to solarium nienadające się do hodowli żadnych gatunków ryb. Zmień oświetlenie na słabsze.

 

Co do obsady. Skoro drobniczki odpadają a chcesz mieć krewetki, polecam gupiki Endlera (harem lub kilka samców).

To aktywne, kolorowe i łagodne rybki.

 

Kup nowe podłoże, najlepiej piasek lub drobny żwirek. Nie wkładaj tu niczego z poprzednich akwariów (choćbyś i nie wiem ile razy to wyparzał), skoro nie wiesz co to za zaraza.

Obsadę wpuść dopiero po standardowych 3 tygodniach dojrzewania. Nie próbuj przyspieszać procesu wodą z innych swoich zbiorników.

Ok dzięki takiej odpowiedzi oczekiwałem ( krótko zwięźle i na temat :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...