Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam na imię Agnieszka i mam 17 lat. I to pierwszy mój post. Tak chciałabym zacząć w miarę dobrze z moim akwarium i tak mam akwa 72 l dokładnie 60x13x13 i klape z jedną żarówką i grzałkę,termometr i z 7l drobniutkiego żwirku. 

Pierwszym moim pytaniem jest jakie powinnam dobrać odpowiednie oświetlanie do akwarium ?

Jaki powinnam wybrać filtr?

Jakie rośliny i nawożenie do nich jakie? Myślałam nad domowym co2 czyli własnoręcznie robiona butla?No i jakie nawozy?

W akwarium na początek myślałam żeby hodować krewetki i nie_wie_m parkę jakiś ryb powiecie jakie najlepsze na takie parametry akwa?

Z góry dzięki za odp. aaaa i na dno akwa mam zamiar wyłożyć gotowego kupnego torfu dobry pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pierwszym moim pytaniem jest jakie powinnam dobrać odpowiednie oświetlanie do akwarium ?

Odpowiednie dla obsady, większość ryb nie lubi mocnego światła i o odpowiedniej barwie. Tu już zależy czy chcesz mieć rośliny czy co innego chcesz uzyskać tą świetlówką.

Dla roślin 6500 K.

Wybarwienie ryb 10000K lub więcej.

Pogłębienie koloru BW 2700 K.

 

 

 

Jaki powinnam wybrać filtr?

Odpowiedni dla Swojego akwarium, najlepiej dedykowany do większego z dużą ilością miejsca na złoża biologiczne.

A jaki to już zalezy od Ciebie i Twoich możliwości finansowych.

 

 

 

Jakie rośliny i nawożenie do nich jakie? Myślałam nad domowym co2 czyli własnoręcznie robiona butla?No i jakie nawozy?

To zależy od tego jakie masz światło, ile i do czego dążysz.

 

 

 

W akwarium na początek myślałam żeby hodować krewetki i nie_wie_m parkę jakiś ryb powiecie jakie najlepsze na takie parametry akwa?

Na jakie parametry akwa? A parametry wody?

 

To że masz żwirek to nie znaczy że będzie on odpowiedni dla Twojej obsady.

Czeka Cię przeprawa przez wszystkie działy i czytanie podklejonych tematów.

Jak nie ukierunkujesz do czego dążysz to ciężko Ci będzie pomóc, ogólnikowo niestety się nie da.

Pooglądaj akwaria w galerii tam wszystko, każdy użytkownik opisuje, jaki ma sprzęt, ewentualne problemy i się wzoruj na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie dla obsady, większość ryb nie lubi mocnego światła i o odpowiedniej barwie. Tu już zależy czy chcesz mieć rośliny czy co innego chcesz uzyskać tą świetlówką.

Dla roślin 6500 K.

Wybarwienie ryb 10000K lub więcej.

Pogłębienie koloru BW 2700 K.

 

 

 

Odpowiedni dla Swojego akwarium, najlepiej dedykowany do większego z dużą ilością miejsca na złoża biologiczne.

A jaki to już zalezy od Ciebie i Twoich możliwości finansowych.

 

 

 

To zależy od tego jakie masz światło, ile i do czego dążysz.

 

 

 

Na jakie parametry akwa? A parametry wody?

 

To że masz żwirek to nie znaczy że będzie on odpowiedni dla Twojej obsady.

Czeka Cię przeprawa przez wszystkie działy i czytanie podklejonych tematów.

Jak nie ukierunkujesz do czego dążysz to ciężko Ci będzie pomóc, ogólnikowo niestety się nie da.

Pooglądaj akwaria w galerii tam wszystko, każdy użytkownik opisuje, jaki ma sprzęt, ewentualne problemy i się wzoruj na tym.

Czytałam już i chciałabym przedewszystkim mieć zielono dużo roślin i chce mieć krewetki red cherry i 7 kirysków panda jak narazie. Jutro idę do zoologicznego wybrac rośliny. Oraz dziś kupiłam rzeczy potrzebne by stworzyc bimbrownie co2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kirysków żwir nie jest najodpowiedniejszym podłożem. Nie kupuj od razu roślin tylko  idź pooglądaj a później poczytaj o nich , dopiero wtedy wybierz najodpowiedniejsze dla siebie. Tak samo z rybami i całą resztą. Radzę przed kupnem dowiedzieć jak najwięcej o  tym co  masz zamiar kupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na początku im więcej czytasz tym mniej wiesz ale wstrzymaj się jeszcze z kupnem bo przyjdziesz do domu z zakupami i dowiesz się że masz rośliny do paludarium ryby które za pare miesięcy nie obrócą się w zbiorniku z braku miejsca albo zaczną zdychać. Tak jak kolega wyzej napisał kiryski potrzebują piachu, dla krewetek dobrym rozwiązanie są mchy któe nie są raczej światłolubne i pamiętaj że akwarium musi dojrzeć zanim coś tam wpuścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię i wiem że ryby dopiero gdy akwarium dojrzeje. Napiszę jakie rośliny widziałam może fotki postrzelam jak będzie można :) to wszystko wtedy wam napisze, ale zoologiczny pełna klasa więc myślę że będzie w czym wybrać i wtedy w domu poczytam sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...