Skocz do zawartości

czy to oznaka choroby?


malan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaglądając dziś do akwa zauważyłem coś bardzo dziwnego. A mianowicie ,,wydaję mi się,, że to po prostu odchodzik ale nie jestem pewny nawet tego poniżej zamieszczam zdjęcia sory za słabą jakość. Jest to takie jakby kupa tylko przezroczysta wygląda jak przeźroczysty klusek tylko gdzieniegdzie widać jakby w środku była jakaś żółtawa materia ale ogólnie przeźroczyste to jest. A więc moje pytanie co to jest i czy jeśli to kupa to czy oznacza chorobę??

 

Obsada to:

Zbrojniki.

Zebry.

post-17364-0-84539000-1393330797_thumb.jpg

post-17364-0-63713400-1393330824_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, to być zapalenie przewody pokarmowego u ryby.Powodem może być niewłaściwa dieta.Napisz czym karmisz ryby oraz podaj parametry wody, poza tym Napisz, czy Zauważyłeś jeszcze jakieś nie pożądane objawy.

Edytowane przez Erni-lee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojniki są jakoś takie osowiałe i grube. Poza tym czasami tak bardzo szybko oddychają. Nie mam czym zmierzyć parametrów wody lecz jest ona taka jak zawsze i nigdy mi ryby nie chorowały. Karmię odpowiednio: sparzony ogórek, szpinak, tabletki dla glonojadow oraz ichtio ze spiruliną. Dziwne w akwa jest tylko że na powierzchni robi się coś takiego jak w herbacie czasami taka dziwna powłoka i to że jeden ślimak zacł robić kokony na pokrywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to pojedynczy przypadek czy takie odchody zdarzają się częściej?

Czy w zbiorniku jest jakieś drewno by zbrojniki mogły wzbogacić dietę w celulozę?

Ogórek i szpinak jest ok, ale może trafiłeś na trefnego o co zimą nietrudno. Jeśli kupowałeś w markecie to zmień lokal na osiedlowy warzywniak, szansa na mniej chemii w warzywach. Brokuły z marketu to porażka i szansa na zgon ryb.

Podać możesz dla urozmaicenia sparzoną sałatę i marchew (ta podgotowana).

Jeśli chcesz mieć 100% pewności to kupa pod mikroskop i szukaj winowajców (obyś nic nie znalazł).

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...