Skocz do zawartości

Krewetkarium - jak zwalczyć plagę wypławków i oczlików


Mexico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać wszystkich forumowiczów o pomoc z wypławkami i oczlikami. Posiadam miesięczne krewetkarium i wcześniej wymieniony problem. Trochę czytałem na ten temat i wypróbowałem część sposobów. Mianowicie podwyższenie temperatury do 30'C, podkręciłem CO2, stosowałem środek No-Planaria i kilka dni temu wpuściłem parkę gupików a dzisiaj wrzuciłem młode gupiki(uprzednio oczywiście wyławiając dorosłe osobniki :)) Przez tydzień nie widziałem w ogóle wypławków. Postanowiłem zamówić krewecie. Miałem w planach jeszcze zapobiegawczo podać za dwa tygodnie środek No-Planaria. Jednak dzisiaj moim oczom ukazał się wijący 2 cm biały robak :shock: Co mogę jeszcze zrobić żeby w zamieszkanym krewetkarium zwalczyć wypławki. Oczlików na razie nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 .No-Planaria słyszałem że 100% skuteczność ;-) .

2. Podobno skutek przynosi włożenie na nitce lub żyłce kawałka mięsa wołowego (mielonego), owiniętego w kawałek gazy     opatrunkowej.

2. Bojownik lub Gurami, ale w krewetkarium raczej nie wchodzi w grę.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw gupiki i ich niczym nie karm. Jeśli masz trawnik to robaki w nim często siedzą. Poruszaj czymś trawnik tak, zeby spowodować cyrkulację wody robaki wylecą, a nie karmione gupiki zaczną polować. U mnie to pomogło w 100%. Zero chemii, zero pułapek, tylko wygłodzone endlerki i oglądanie polowania.

 

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...