Skocz do zawartości

komoda pod akwarium 240l


znayper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam komodę, na której obecnie stoi moje 112 litrów. Wymiary komody 150x39,5cm. Z tyłu komody jest cienka płyta a w środkowej części wzmocniona dwoma pionowymi płytami. Pomimo tego, że stoi na 4 nogach na środku dodatkowo podparłem ją klockami w miejscu gdzie pezechodzą wewnętrzne pionowe płyty wzmacniając konstrukcję. 

Obecnie chcę na tej komodzie postawić nowy 240l baniak -120x50x40 cm  i mam dylemat czy ta komoda wytrzyma taki ciężar ???

Zastanawiam się też nad jej blatem. Pomimo tego, że jest on gruby na 5 cm nie wiem czy on jest wewnątrz pełny czy pusty. 

Dodatkowo nowy zbiornik chcę postawić na standardowej płycie meblowej o wymiarach akwarium bo blat jest węższy o 0,5 cm od mowego zbiornika. 

Jak myślicie komoda wytrzyma taki baniak?

 


Tak wygląda moja komoda.

post-19974-0-25856200-1393151708_thumb.jpg

post-19974-0-99429100-1393151721_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna wytrzymać , jest łatwy sposób . Usiądź z 2 osobami na komodę  jeśli ważycie po 70kg razem jest to 210kg ;) Jeśli wytrzyma taki ciężar i się nie ugnie to przy 250 też nie pęknie . Tak po za tym ja miałem szafkę od 112l i postawiłem sklejkę na to 240 i stoi ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe może to i prawda. Lecz to bedzie chwilowe obciążenie a baniak bedzie stał trochę dłuźej. Trzeba również doliczyć podłoźe i kamienie więc się zbierze dobre 300 kg. Pewnie na niej spróbuje to postawić ale mam małego cykora :-/ jak patrzę na szafki dedykowane do akwarii, które tak skromnie wyglądają to się trochę pocieszam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie

Czy tył *plecy* szafki masz zrobione z normalnej płyty 18mm czy z tzw cienkiej dykty ? bo jeśli z tego 2 to ja bym zakupił płytę z 18mm tak jak jest wielkość tyłu szafki wysokość/długość i przykręcił do istniejącej tej *dykty* koszt nie duży a zawsze usztywni bardziej szafkę.

Blat i boki szafki są zrobione na całej długości/wysokości z płyty 36mm czy to tylko zrobiono tak by wyglądała ona masywnie i w środku już standard 18mm ? Bo u mnie w szafce z zewnątrz jest 36mm a w wewnątrz już dali 18mm :bije:  zamiast nóg zamówiłem sobie by zrobili mi ala takie 4 bloczki prostokątne 15cm szerokości i 40 długości bo jakoś tylko te 2 nogi u ciebie też mnie nie przekonują, u siebie na tył plecy szafki mam zakupiona płytę i właśnie na czasie będę ją przykręcać. I czy mógł byś dodać jeszcze zdjęcie szafki z otwartymi drzwiczkami ?.

Tyle jest tak wiele osób na forum i nie ma ani jednego wykwalifikowanego stolarza który by mógł doradzić koledze ? Bo ja ekspertem nie jestem są to jedynie moje poglądy a nie chciałbym źle doradzić.

 

            Pozdrawiam.

Edytowane przez Robteos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrzę na szafki dedykowane do akwarii, które tak skromnie wyglądają to się trochę pocieszam :smile:

Moja szafka pod 112 litrów też nie wygląda imponująco, ot takie "4 deski", a swoje zadanie spełnia całkiem-całkiem, chociaż teściowa panikowała, że nie utrzyma takiego ciężaru ("Taka licha szafka, to się przecież załamie pod tym waszym akwarium!") ;) Wydaje mi się, że skoro moja dała radę pod 112, to twoja spokojnie zniesie 240 (wliczając całą resztę) ;)

Edytowane przez sandi708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem podobny problem z zmianą 112 na 240. Komoda z BRW, gruby blat i 4 cienkie podpory. Do tego kupiłem plastikową czarną podstawkę bo komoda była węższa. Teraz akwarium stoi już 4 dzień i wygląda na to że jeszcze postoi.

 

Dołączona grafika

 

Swift'nięte z Galaxy S4 dzięki Tapatalk'owi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...