Jump to content

[60l.] Obsada :)

TuTuTuRuRu
 Share

Recommended Posts

ale moim zdaniem da się znaleźć wspólny mianownik i trzymać je razem.

Neony preferują wodę miękką. Zdecydowanie miększą (!!!) od wody preferowanej przez Gupika.

To samo tyczy się PH. U Neona górna GRANICA to ok 7.0.
Zaś u Gupika dolną GRANICĄ tolerancji PH to 7.0.

Ryb nie powinno się trzymać na granicy tolerancji.

Nigdy nie miałem piasku i boje się, że on zabrudzi wodę.

Piasek nie brudzi wody. Jest on świetnym podłożem dla roślin, nie ogranicza zachowań niektórych ryb i jest lepszym podłożem biologicznie od żwirku :).

W przypadku Neonków warto sprawdzić czy podłoże nie zatwardza wody (zalanie piasku  wodą RO/ demineralizowaną i mierzenie parametrów przynajmniej co dobę, godzinke po wymieszaniu piasku. Przez 2-3dni). W przypadku Gupików może on delikatnie zatwardzać (ale też bez przesady).

• Like 1

Gupiki żyją na północ od neonów, Poecilia żyją z takimi rybami jak Akary itp, gdzie twardości są ~10 i pH ok 7-7,5. I jest to ok dla nich parametry. Ale neony które żyją w zupełnie innych warunkach parametry mają zdecydowanie niższe, co już przeczy trzymaniu ich razem. Trzymałem je kiedyś w różnych parametrach, i poniżej tych co podałem wyżej nie polecam ich hodować. Zdecyduj się na jedno, bo tych ryb nie złączysz

Edited by Bobix