Skocz do zawartości

Baniak 240l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w planach mam 240l akwarium . Ma być to akwarium roślinne .

Problem w tym że na dzień dzisiejszy na osprzet mam ok 700zł i teraz prosze o porady

Filtr - myślałem o jbl e1501 lub fluval 404 lub tetra ex1200 (Używkach ) ceny to około 25o-300zł Teraz zastanawiam się czy nie lepiej kupić hw 302 nowego z 2 letnią gwarancją za 110 zł + jakiś wewnętrzny jako mechanik ?

Co2 - tu jest pytanie , mam butle starą , nie zalegalizowaną , pomalowaną na niebiesko ( prawdopodobnie jest w niej tlen ) Zawór trzyma więc butla jest ok , pytanie czy nie lepiej za 130zł kupić butle nową z legalizacja i nowym zaworem ?

Oświetlenie - znalazłem belke 4x54w za 280zł , 3 świetlówki są 3 miesięczne i 1 stara . Pytanie czy się opłaca belka firmy trzmiel

 

Prosze o porady , dzięki Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HW-303 do tego litrażu albo sprawdź aqua nova 1500, mniejszy pobór prądu i serwis solidny. Butle do serwisu zrobią przegląd i masz legalizacje na kolejne 10 lat, kupno nowej ok jeżeli na miejscu Ci ją nabiją bo możliwe że wymienią Ci na inną używaną i to traci sens. Belka to zawsze ryzyko że ryby wyskoczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co2 - tu jest pytanie , mam butle starą , nie zalegalizowaną , pomalowaną na niebiesko ( prawdopodobnie jest w niej tlen ) Zawór trzyma więc butla jest ok , pytanie czy nie lepiej za 130zł kupić butle nową z legalizacja i nowym zaworem ?

Raczej nie będzie się opłacało bo jeżeli butla jest po tlenie to będą musieli Ci zmienić zawór, więc dodatkowy koszt.

Tlen jest bardzo palny i nikt nie zaryzykuje napełnienia tej butli z tym zaworem jakim kolwiek innym gazem.

 

 

 

Tak tylko legalizacja chyba 50zł ?

Zależy pewnie gdzie i jak... Czasami  tylko robią zewnętrzne oględziny, czasami hydro test a czasami "wzrokowe" oględziny wnętrza butli.

Najlepiej oczywiśce wszytsko na raz.

 

 

 

Belka to zawsze ryzyko że ryby wyskoczą.

Nie, pod warunkiem że będzie miał szyby nakrywkowe.

 

 

 

Filtr - myślałem o jbl e1501 lub fluval 404 lub tetra ex1200 (Używkach ) ceny to około 25o-300zł

Mam  Fluvala 405 kupiłem używany, chodzi 3 lata bez awarii.

 

 

 

Lepiej ledy cz t5 zwykłe ?

Nie używałem w roślinniakach ledów, nie znam się na nich ale jakoś bardziej przemawia do mnie w dalszym ciągu T5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi , niestety belka już sprzedana . Teraz muszę albo kupić nową belkę albo sam zrobić pokrywę . Teraz pytanko, belka to koszt ok 450zł a na oświetlenie mam -40%, więc wyjdzie dużo taniej tylko z czego zrobić pokrywę spienione pcv ? Słyszałem że koszt takiej to ok 200zł, więc wyjdzie to ponad 450zł. Sam już nie wiem .

Co do filtra , myślę że lepiej odżałować te 200zł więcej i kupić nowy markowy filtr, jaki najlepiej do ceny ok 400zł ?

Butla ? To raczej nową kupię , lepiej zestawy czy sam skompletować ?

No i kwestia ro , mam pytanie czy takie 3 stopniowe ro jest dobre ? Nowe kosztuje 130zł ale nie wiem czy będzie dobrze się sprawowało.

 

Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...