Skocz do zawartości

prosze o pomoc stan wody


klemens
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z wodą pomiar wykonalem przed chwila paskami JBL

 NO3 100

NO2-0

CL2 - 0

GH >21

KH pomiedzy 15 a 20

pH 8,0

wczotaj zakonczylem leczenie ospy rano wsadziłem wegiel aby wyciągnąc lekarstwo z wody wieczorem jedna z molinezji dostała pleśniawke została odłowiona

jak doprowadzic do normalnego stanu

najgorsze jest to ze wode kranowa mam praktycznie taka samą jedynie  NO3- 50 reszta to samo:(

Edytowane przez klemens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jedyny sposób?? a czy podczas tej podmiany wegiel z filtra wyciągnąć??


na zeolit  juz zapóżno sklepy pozamykane ale udało mi się kupic wode demineralizowana tylko co z tym węglem zostawić czy wyciągnąć??

Edytowane przez klemens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wlewac bakterie nitryfikacyjne po wyciagnieciu węgla??

po pierwszej podmiance

pH 7,6

NO3 pomiedzy 25 a 50

reszta bez zmian

w poniedzialek zakupie zeolit aby zbic GH i KH bo jak narazie nie ruszyłl z miejsca

wielkie dzięki za rady

 

Regulamin 6.1. Aceptowałeś to przestrzegaj. Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, 2 podmianka

NO3 pomiędzy 25-50

NO2 0

GH pomiędzy 14-21

KH pomiędzy 10-15

pH pomiędzy 7,2-7,6

Cl2  0

także jak widać podmianki dają rezultaty a finansowo nie są aż tak drogie  i nie będzie ich chyba aż tak dużo aco do wody kranowej to po zmianie filtrów na nowe pH spadło do 7,2 reszta niestety bez zmian ale bede z tym walczył zeolitem


panowie a co powiecie na to żeby do wiaderka odstawionej wody wsadzic filtr z zoolitem czy przez dobę dałby radę oczyscic wode wydajność filtra to 300l/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem zakupie jutro tylko teraz co do filtra wsadzic samą gąbke bo dziś będę wyjmował węgiel?? no i nie chce wlewac takiej wody jak mam w kranie dlatego pytam o ten filtr w wiaderku z zoolitem.


a mam w sumie dwa filtry wewnętrzne więc to żaden problem jedynie kupić zoolit.


a i jeszcze jedno czy wlewać nawóz dla roślin jestem w posiadaniu easy life ProFito lać go czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 podmianka

NO3 - 25

NO2 - 0

GH >14

KH pomiedzy 6 a 10

pH pomiędzy 7,2 a 7,6

Cl2 - 0

jak sądzicie już jest nieżle mysle że jeszcze ze 2 podmianki i bedzie dobrze

proszę o odpowiedz co z naworzeniem roślin czy lać ten nawóz easy life ProFito zauważyłem na liściach małe dziurki oraz zażółknienia male czyli brakuje wielu pierwiestków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jeszcze nad nawożeniem mikro makro nawozić czy nie znalazłem taki zestaw czy warto go kupić??http://allegro.pl/zestaw-wszystkich-potrzebnych-nawozow-do-akwarium-i3918550167.html

 

Regulamin 6.1. Ostrzegałem. Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i znowu mam problem dziś rano podczas podmianki zauważyłem nawrót ospy odrazu wlałem CMF wedłóg zaleceń producenta, ale niestety nie zdążyłem jeszcze doprowadzić wody do normalnego stanu, a i roślinki też mam zamówione bedą w środe i teraz nic nie wiem czy kontynuować podmianki wody i czy sadzić roślinki. Proszę o szybką odpowiedż


I jeszcze jedno czy ospa mogła powrócić przez wlożenie gąpek do filtra które były podczas poprzedniej ospy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem sole  KH2PO4 K2SO4 MgSO4  KNO3  symfonia złota oraz mikro tylko teraz nie wiem co i jak podawać pomoże ktoś??

Jak rozrabiać sole to wiem tylko czy podawać wszystko naraz??

 

Pomoże ktoś??

Edytowane przez klemens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...