Skocz do zawartości

Usuwanie nadmiaru wegla w akwarium...


DJSobi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sedecznie.

 

Otoz mam problem w moim akwarium poniewaz posluchalem sie pracownika ze sklepu akwarystycznego ktory mi poradzil zebym kupil wegiel w stanie sypkim i takie bardzo tanie dwie torebeczki z materiału i wsypał ten węgiel do nich i umiescił w filtrze. I tak zrobilem. Na drugi dzien woda byla tak mętna że gdy patrzyłem na akwarium z bocznej jego ściany ( wymiary akwarium: dł.120cm-szer:30cm-wys:50cm) to nie widziałem roslinki w drugiej połowie akwarium... Podejrzewam że materiał by za "rzadki" i zbyt dużo węgla dostało się do akwarium. Jedna mała rybka padła... Więc prędko wywaliłem z filtrów ten węgiel, opłukałem 2 oryginalne filtry w pompce i wymieniłem 60L wody czyli troszkę mniej niż połowa akwarium. Woda jest troszkę mniej mętna ale powietrze które wtłaczam do akwarium poprzez "pumeksową" kostkę uwalniane na powierzchni wody daje oddźwięk że woda jest jakby "za gęsta" bo bulgot jest słyszalnie inny niż poprzednio.

 

Filtr którego uzywam to "Penguin 350" i link do niego: http://www.amazon.com/Marineland-Penguin-Power-Filter-70-Gallon/dp/B0009IMDQM

 

Mieszkam w Kanadzie wiec do Polskich artykułów akwarystycznych dostepu nie mam... 

 

Prosze o porady bo nie wiem jak wyklarowac wode po tym wszystkim :(

post-20520-0-81296500-1392995371_thumb.jpg

Edytowane przez DJSobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniaj wode 10% codziennie zbierając wężykiem osad z węgla. Na tm forum masz wszystkie niezbędne Ci informacje do prowadzenia wszelkich typów zbiorników złodkowodnych. 1 zasada którą byś znał szukając chociaż podstawowych informacji to nie słuchać porad sprzedawców, poatym żwir nie ma nic wspólnego ze środowiskiem wodnym, barwnik może być toksyczny, obsada w skrócie "zupa rybna",dodatkowe napowietrzanie zbędne przy kaskadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieszkam w tych "stronach" i ogólnie nie jest tak źle z dostępem do czego kolwiek. Zasyp tą kaskadę ceramiką (e-bay lub zoologiczny).

Piasek poszukaj w Home depot.

643f114a8d762243c36d9f15c180a18f_200.jpg Nie zmienia parametrów wody.

Obsada prawie cała do wymiany, akwarium dojrzeje to problem sam zniknie.

Napowietrzanie Ci nie potrzebne, akwarium napowietrza ruch tafli wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...