Skocz do zawartości

Czy Helenki przeżyją ... ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem 3 ślimaków Helena, ale mam z nimi pewien problem, otóż od chwili kupienia czyli od dnia wczorajszego są zamknięte w swoich skorupkach i jedynie na dosłownie milimetr lub dwa wysuwają od czasu do czasu swoje "trąbki", i na tym całe ich działanie się kończy. Narazie nie chodzi mi o atak na plage ślimaków która mam w akwarium, ale martwie się czy z nimi jest wszystko OK.

Nigdy wczesniej ich nie miałem wiec nie wiem czy takie zachowanie jest normalne.

Nie podejrzewam ich raczej o to, że obie Helenki w ciągu nocy polatały po akwarium, a nad ranem z powrotem wróciły na miejsce tam gdzie je zostawiłem poprzednio.

 

Poddaje pod Waszą ocenę i czekam na odpowiedź znawców tematu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś je w sklepie czy od kogoś?

Jeśli są ze sklepu to mogą być bardzo słabe bo tam ich nie karmią a ślimakow zapewne do jedzenia nie miały....

Jak ja kupowałem helenki to jak tylko wsadziłem je do akwa to zaczynały sie rozłazić jeszcze tego samego dnia widziałem jak jedna wysysała świderka....

 

Może być też tak że one śpią? :D To znaczy ja czesto widuje u siebie że helenki są cały dzien w jednym miejscu i sie wcale nie ruszają a na nastepny dzien juz ich nie ma i nie widze ich nawet przez tydzien....

 

Poczekaj może się "rozkręcą" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jutro minie 3 ( a moze juz 4 dzień) dzień jak wpóściłem je do akwarium i nic... nic sie nie dzieje, są w miejscu gdzie zostały włożone.

Z trzech Helenek 2 "są w uśpieniu" że tak powiem.Jedna z nich jest bardzo żywa i walczy jak może.

Czy powinienem je zwrócić? Czy jest jeszcze szansa na ich rozruch :)

 

Czy helenki są obojnakami? jak sie rozmnażają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...