Skocz do zawartości

200l obsada na start


Dizmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum!!!

Planuje uruchomić baniaczek po ok 20latach przerwy, kiedyś były inne czasy nie było google w tamtych czasach. W moim 70l baniaku pływała zupa rybna,gatunki które jak teraz czytam nigdy nie powinny być łączone icon_neutral.gif.

Teraz zaczynam od podstaw i proszę o jakieś sugestie w sprawie obsady:

wymiary:
100x40x50 (200l)
filtr kubełek Aquael Unimax 250

podłoże.... (wybiorę jak już będzie wybrana obsada ale chciałbym albo piach albo drobny żwirek)

PH wody z kranu na moje oko ~7,2 (test zoolek)
http://rpwik.sosnowiec.pl/images1/file/Ujecia_wody/styczen_2014/gocza2.jpg
  ==> dane wody z wodociągów miejskich

 

co do obsady ponieważ w domu jest 2 letnie dziecko (po części dla niego powstaje to akwarium) fajnie jakby rybki były kolorowe mnie osobiście podobają się jakieś brzanki, bocje

Bardzo proszę o podpowiedź co tam wsadzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Trochę czasu minęło ale udało się wystartować 2 tyg temu jednak nie 200l a 180l.

Akwarium: 100x40x45 180l
Oświetlenie: 2x45W T5
Filtr: Unimax 250
Grzałka 200W
Podłoże 2/3 aquasubstrate II w 1/3 piasek kwarcowy
Podaje CO2 z bimbrowni

Od tygodnia pływają 2 gupiki które zostały wpuszczone żeby akwarium szybciej dojrzało.
Dziś zrobiłem testy wody:

PH 6.6 -6.8  zoolek
PO4 0.0        zoolek
GH 5-6          zoolek
KH 6               zoolek
NO2 0.025 - 0.05    jbl
NO3 1-5 (bliżej 5)   jbl

Czy ktoś może coś podpowiedzieć co do obsady?  Z_mojej strony chciałbym żeby w akwarium znalazły się
otoski i kakadu.
 

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia pływają 2 gupiki które zostały wpuszczone żeby akwarium szybciej dojrzało.

No, brawo!

Czym te biedne stworzenia zasłużyły sobie, że wpuściłeś je do takich warunków w zbiorniku? Masz pojęcie co się dzieje w akwarium podczas jego dojrzewania i czego doświadczają zbyt wcześnie wpuszczeni mieszkańcy?

Zamiast ryb, wystarczyłaby szczypta suchego pokarmu ;) .

Rada na przyszłość - czytaj, pytaj. Zwierze nie jest rzeczą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, brawo!

Czym te biedne stworzenia zasłużyły sobie, że wpuściłeś je do takich warunków w zbiorniku? Masz pojęcie co się dzieje w akwarium podczas jego dojrzewania i czego doświadczają zbyt wcześnie wpuszczeni mieszkańcy?

Zamiast ryb, wystarczyłaby szczypta suchego pokarmu ;) .

Rada na przyszłość - czytaj, pytaj. Zwierze nie jest rzeczą.

No kiedy właśnie czytałem.. czytałem... i wyczytałem, że po tygodniu dobrze jest wpuścić gupika i to nie na jednym forum takie mądrości wyczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kiedy właśnie czytałem.. czytałem... i wyczytałem, że po tygodniu dobrze jest wpuścić gupika i to nie na jednym forum takie mądrości wyczytałem

Niestety taki jest poziom na innych forach... ;), gdzie nie dba się o dobro ryb/mieszkańców, a najważniejsze jest "widzimisie" właściciela zbiornika.

Co tam taki Gupik, kupię sobie nowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś napisać coś na temat obsady do mojego baniaka?

otoski  x6
skalary  x2
kakadu
  1+2
Chciałbym coś jako ławicę, ale nie neony. Myślałem nad bystrzykiem ozdobnym, ale muszę go najpierw obejrzeć w sklepie. Może ktoś zaproponuje coś innego ciekawego, nie wiem co jeszcze mógłbym dodać do tej obsady i w jakich ilościach.

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skalary akwarium nawet jest przymałe. Na pare przyjmuje się za minimum 240l, ale skalary to stadne pielęgnice, więc dla małego stada potrzeba naprawdę sporego akwarium. 

 

Daj parę kakadu i większą ławicę, nie powinieneś narzekać :)

A otosków też możesz dać spokojnie więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skalary akwarium nawet jest przymałe.[...]

Bez przesady, na jedną parę z niewielkim towarzystwem innych ryb jeszcze ujdzie ;) Ale fakt faktem - najlepiej wygląda stado, no i żeby dobrała się para najpierw trzeba owe wpuścić. Moim zdaniem lepszym wyjściem jest kakadu niż trzymanie skalarów na styk.

 

Co do ławicy - może popatrz sobie też na zwinniki blehera - lubią miękką, kwaśniejszą wodę, więc Twoje parametry są OK.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...