Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam działające akwarium lecz jest trochę zaniedbane więc nie ma co się nim chwalić.Dlatego też mam zamiar zmienić jego obsadę i aranżacje.
Chciałbym żeby zamieszkały w nim pielęgnice + glonojad +... to będzie jedno z moich pytań.

Opis zbiornika;
250 L 100x50x50
filtr fluval 205
podłoże: żwirek bodajże 3-5mm jak będą pielęgnice to zamieniam na pisek
mam kilka większych kamieni i 2 spreparowane korzenie
napowietrzacz
kilka roślinek w dość słabej kondycji
oświetlenie 2x30W
Mam kilka pytań dotyczących nowej obsady:


1.Ile par pielęgnic wybrać? Strasznie mi się podobają i ile mogę wybrać par by żyły w optymalnych warunkach w akwarium?
2.Czy glonojad może zostać w takim akwarium? 
3.Jakie zestawienie byście proponowali ?
Osobiście podoba mi się takie zestawienie:

Akara pomarańczowopłetwa 1+1 (wiem że duża ryba ale strasznie mi się podoba,ale chciałbym stworzyć optymalne warunki dla ryb w tym akwarium)
Pielęgnica Mekka 1+1/Miodowa 1+1/Zebra 1+1
Zbrojnik lamparci/zbrojnik niebieski 1+!
+ coś jeszcze?
Proszę o swoje opinie na ten temat akwarium oraz tych ryb.

Pozdrawiam smiley.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Akara pomarańczowopłetwa 1+1 (wiem że duża ryba ale strasznie mi się podoba,ale chciałbym stworzyć optymalne warunki dla ryb w tym akwarium) Pielęgnica Mekka 1+1/Miodowa 1+1/Zebra 1+1 Zbrojnik lamparci/zbrojnik niebieski 1+! + coś jeszcze?



Taka obsada nie ma prawa bytu nawet w 150cm baniaku.
Ryby dobrane na siłe. O różnym temperamencie i wymaganiach.


Twoje akwarium pozwala na trzymanie do dwóch par pielęgnic średniej wielkości (12-15cm). Ew. deko większych, ale samotną parkę.

Podobają Ci się meeki i miodowe to możesz mieć obsadę:

1+1 T. meeki
1+1 A. multispinosus (miodowa)
1+2 P. sphenops (Molinezja ostrousta)/ X. helleri (Mieczyk Hellera) / X. variatus (Zmienniak wielobarwny).

I jeżeli usilnie chcesz zbrojnika to zwykłego zbrojnika niebieskiego.

Na Zbrojnika lamparciego masz za krótki baniak tak z 2-2,5 raza :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej,dzięki za opinię. :)
W sumie podoba mi się to zestawienie,chcę żeby miały dobre warunki do życia wiec nie będę pchał tych akar.
1+1 T. meeki
1+1 A. multispinosus (miodowa) 
1+2 X. helleri (Mieczyk Hellera) więcej nie można?
A co sądzisz o 
T.ellioti i ziemiojadach?
To zbrojnik lamparci zostanie oddany a przyjdzie parka zbrojników niebieskich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co sądzisz o T.ellioti i ziemiojadach? To zbrojnik lamparci zostanie oddany a przyjdzie parka zbrojników niebieskich.


"Eliotki" są duże i płodne. Jakby miałyby być w tym baniaku to jako 1+2. Lepiej mieć 2 mniejsze gatunki.

Ziemiojady z CA są za duże, a z SA mają inne wymagania odnośnie parametrów wody.

Mieczyków mozesz dać więcej, ale w sumie one same się rozmnożą, a na pewno coś się uchowa :). Jak Ci zależy to daj 2+3

 

chcę żeby miały dobre warunki do życia wiec nie będę pchał tych akar.

Podoba mi się to podejście. Czekam na zdjęcia baniaka z pełną obsadą :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na tym by własnie coś się uchowało z tego akwarium,potomstwo mojego potomstwa bardzo będzie mnie cieszyło :)
Na zdjęcia akwarium poczekasz(i to nawet bardzo długo)bo jeszcze nie robię restartu,ponieważ muszę czekać na remont pokoju,ale to trochę potrwa a informacje zbieram już wcześniej żeby nie robić niczego na gorąco.
Masz jeszcze jakieś wskazówki co do akwarium dla pielegnic?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...