Skocz do zawartości

czy to okrzemki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. posiadam zbiornik 130 l. oswietlenie 2 swietlowki 18W, filtr na 200l, obsada sum rekini, zebra, papuzia, długonos ciernisty, Roslinki krynia tajlandzka, bakopa, mech jawajski, moczarka. I to wlasnie z roslinami mam najwiekszy problem, pokrywaja je jakies brazowe glony ktore np w wypadku kryni mozna zetrzec z lisci, jednak one ciagle wracaja. oswietlam akwa 24h na dobe, czy to moze byc przyczyna? w jaki naturalny sposob pozbyc sie tego glona??? szyba tez po jakims czasie nie wyglada za ciekawie.:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna zupa rybna... nie obraź się ale z twojego opisu wynika, że hodujesz ścieki...

 

jeżeli masz okrzemki to znak że zaniedbujesz podmiany wody, młodziutkie zbrojniki niebieskie lubią okrzemki problem co z nimi później zrobisz bo i tak masz przerybione akwarium na moje oko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że po podmianach wody jest to samo. Scieram glony, czyszcze filtr, podmieniam wode, odkurzam dno. Sadzisz ze przerybiony??? od 4 ryb przerybienie 130l??? Wczesniej nie bylo problemu ale tylko slonce zawitalo( na akwa nie pada) sprobuje zmniejszyc czvs oswietlania ale w dzien czy w nocy wylanczac oswietlenie? i czy to nie wplynie na kolor roslin? ps. woda czysciutka nie szambo:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak bo zebra to silnie terytorialna ryba poza tym powinna żyć w parach... ale to twoje akwarium ;-) sam walcze z okrzemkami, najlepsze są młodziutkie zbrojniki niebieskie lub otoski ale przy twojej obsadzie aby dasz rybom posiłek za kilka złotych więcej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że po podmianach wody jest to samo. Scieram glony, czyszcze filtr, podmieniam wode, odkurzam dno. Sadzisz ze przerybiony??? od 4 ryb przerybienie 130l??? Wczesniej nie bylo problemu ale tylko slonce zawitalo( na akwa nie pada) sprobuje zmniejszyc czvs oswietlania ale w dzien czy w nocy wylanczac oswietlenie? i czy to nie wplynie na kolor roslin? ps. woda czysciutka nie szambo:/

oczywiście w nocy wylanczaj światło, staraj się robic tak aby ryby w akwarium czuły się jak na wolności. normalnie w nocy słonce nie świeci więc w nocy wyłanczaj światłow akwarium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam walcze z okrzemkami, najlepsze są młodziutkie zbrojniki niebieskie lub otoski ale przy twojej obsadzie aby dasz rybom posiłek za kilka złotych więcej..

No tak ale mi te rybki sie najbardziej podobaja, tak wiec raczej ich nie zamienie na lagodniejsze. Nad samiczka dla zebry jeszcze sie zastanawiam, bo slyszalem ze maja buzliwe tarlo i wybija reszte obsady. Tak wiec nie ma niczego naturalnego zeby sie pozbyc glonow oprocz wyzej wspomianych przystawek dla moichrybek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są minusy :?:

przy przerybieniu musisz czesciej wymieniac wode, bo zbieraja sie duze ilosci fosforu i amoniaku. moga tez powstawac glony, ale jak czesto podmieniasz wode nie powinienes ich miec ( z reguly, bo u mnie wylaza :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

112 l

2 molinezje

2 mieczyki

2 gupiki

7 brzanek różowych

2 gurami marmurkowe

1 kosiarka( muszę dokupić)

1 sum rekini

1 glonojad

1 kiryśnik

5 kirysków

 

to sporo wiecej niż u mnie? nie masz zupy rybnej:P

 

ładna zupa rybna... nie obraź się ale z twojego opisu wynika, że hodujesz ścieki...

XD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowalem sie do porady pewnego forumowicza i wykapalem moje roślinki w roztworze wody i kwasku cytrynowego.Witaj zielony kolorze, znowu wszystko wyglada jak wcześniej, okrzemki zniknęly, rośliny nie ucierpialy, zupa rybna znowu graXD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak dokładnie to ci nie powiem. Ja dałem małą buteleczke (tą w kształcie cytrynki na 5l) i sprawdzałem czy nie wyszedł za mocny roztwór żeby nie popalił roślinek. Z tym że jeszcze podmieniałem później wode w akwa co 2 dni żeby inwazja nie wróciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...